Jump to content

Upadł najstarszy browar w Polsce

ambus
 Share

Recommended Posts

Wiadomość jest bardzo smutna :) , nigdy nie piłem piwa z tego browaru ale żal mi że tak niszczymy naszą kulturę i historię, zwłaszcza piwną.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=260&t=405800

Piwa z tego browaru zdarzyło mi się pić wielokrotnie. Wielka szkoda..

Myślę, że pomijając problemy finansowe, jakie miał browar warto zwrócić uwagę na

Według Bossowskiego, mieszkańcy miasteczka nie zaakceptowali Niemca-właściciela. W tym m.in. dopatruje się kłopotów ze sprzedażą produkowanego we Lwówku Śląskim trunku. Wolfgang Baurer, właściciel browaru, kilka miesięcy temu apelował, by ludzie kupowali lokalne produkty, w tym piwo produkowane w grodzie lwa. Argumentował, że browar we Lwówku Śląskim nie ma szans na konkurowanie z korporacjami dysponującymi pieniędzmi na promocję i reklamę. Apele te niestety nie przyniosły skutku. Książęce i Dobre Mocne - mimo iż wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich konkursach piwowarskich - nie znikały ze sklepowych półek.

Apelował Niemiec - cóż z tego, w końcu to "nie nasz", a gdyby to był polski właściciel skończyłoby się pewnie tak samo - "jeszcze się wzbogaci"..

o casusue tego browaru

pisalo sie wiele tu i owdzie,

jak zwykle zdania sa podzielone...

browar to nie przedsiebirstwo uzytecznosci publicznej,

nie mieszajmy kultury i tym bardziej historii z biznesem...

w tym przypadku to biznes byl/jest/byc moze bedzie pasozytem ... w koncu on tworzyl image, bazujacy na 'wielowiekowej' tradycji,

widac nie wyszlo...

...

celowo pomijam kwestie samego piwa, ktore pilem wielokrotnie, bo to ma tez niewiele do rzecz :)

zeby nie bylo ze..., to mnie tez szkoda:(

• 3 months later...
  • 5 months later...