Skocz do zawartości

za wysokie blg


wienio45

Rekomendowane odpowiedzi

Ile blg miało wyjść? Ile litrów brzeczki Ci wyszło na końcu?

Dodanie porządnie przegotowanej (lub mineralnej) wody w odpowiednim momencie nie tylko nie zaszkodzi, a w takim przypadku jest wskazane. Jak nie dodasz, po prostu wyjdzie piwo mocniejsze i będzie go mniej.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za receptura dokładnie, że 7,5 kg słodu miało dać 12 Blg? Coś mi tu nie gra. Jakbyś użył 27l wody na wszystko to po zacieraniu zostałoby Ci z tego ok. 16-18 litrów, nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje były zgodne z przepisem tylko słód śrutowałem we młynie i wyszła prawie mąka .Przerypane z wysładzaniem zajęło mi to chyba z 90 minut ale śrutowanie tanie za 25 kg słodu powiedział mi młynarz 2,5 zł bo bierze 10zł od metra głupio mi było i dałem mu 10zł powiedział że następnym razem zmieni wałki na grubsze i będzie gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 kg jest w wersji przepisu na 30l brzeczki. To, w połączeniu z faktem zacierania praktycznie mąki, tłumaczy Twoje 17 Blg. Dolej wody, tak jak Marcrac napisał.

Ja jutro będę warzył wg tej samej receptury, ale w wersji na 20l. Słody śrutowane standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ sprecyzowany, spórz na sekcję "Informacje o recepturze" i linię "Brzeczka nastawna w litrach". Czarno na białym 30 litrów, mało tego, na liście receptur jest podana wersja tego przepisu dla 20l. Po prostu nie doczytałeś, warto zwracać uwagę na każdy szczegół w przepisie i wszystko czytać uważnie po kilka razy jak się zaczyna przygodę z piwowarstwem.

 

Tak czy inaczej, źle nie jest, dodasz 3 litry i będziesz miał te piwo, tylko o połowę więcej niż planowałeś :-) Pomyłka raczej na plus niż na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.