Jump to content

za wysokie blg


wienio45
 Share

Recommended Posts

Ile blg miało wyjść? Ile litrów brzeczki Ci wyszło na końcu?

Dodanie porządnie przegotowanej (lub mineralnej) wody w odpowiednim momencie nie tylko nie zaszkodzi, a w takim przypadku jest wskazane. Jak nie dodasz, po prostu wyjdzie piwo mocniejsze i będzie go mniej.

Edited by Winger
Link to comment
Share on other sites

Co to za receptura dokładnie, że 7,5 kg słodu miało dać 12 Blg? Coś mi tu nie gra. Jakbyś użył 27l wody na wszystko to po zacieraniu zostałoby Ci z tego ok. 16-18 litrów, nie więcej.

Link to comment
Share on other sites

proporcje były zgodne z przepisem tylko słód śrutowałem we młynie i wyszła prawie mąka .Przerypane z wysładzaniem zajęło mi to chyba z 90 minut ale śrutowanie tanie za 25 kg słodu powiedział mi młynarz 2,5 zł bo bierze 10zł od metra głupio mi było i dałem mu 10zł powiedział że następnym razem zmieni wałki na grubsze i będzie gratis

Link to comment
Share on other sites

6 kg jest w wersji przepisu na 30l brzeczki. To, w połączeniu z faktem zacierania praktycznie mąki, tłumaczy Twoje 17 Blg. Dolej wody, tak jak Marcrac napisał.

Ja jutro będę warzył wg tej samej receptury, ale w wersji na 20l. Słody śrutowane standardowo.

Link to comment
Share on other sites

Ależ sprecyzowany, spórz na sekcję "Informacje o recepturze" i linię "Brzeczka nastawna w litrach". Czarno na białym 30 litrów, mało tego, na liście receptur jest podana wersja tego przepisu dla 20l. Po prostu nie doczytałeś, warto zwracać uwagę na każdy szczegół w przepisie i wszystko czytać uważnie po kilka razy jak się zaczyna przygodę z piwowarstwem.

 

Tak czy inaczej, źle nie jest, dodasz 3 litry i będziesz miał te piwo, tylko o połowę więcej niż planowałeś :-) Pomyłka raczej na plus niż na minus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.