Skocz do zawartości

Dylemat z garnkiem


ms140

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich gorąco!

 

Właśnie zaczynam swoją przygodę z browarnictwem domowym i mam mały dylemat związany z garnkiem.

 

Otóż na zakup nowego na ten moment mnie nie stać więc zacząłem podpytywać znajomych czy nie mają jakiegoś na zbyciu.

 

Owocem tych poszukiwań okazało się to cudo:

 

http://imageshack.us...s/845/6vdx.jpg/

 

http://imageshack.us...es/19/bh8o.jpg/

 

Pojemność 20l, wykonany z ocynkowanej blachy, z wierzchu upaćkany trochę farbą (spokojnie da się to umyć), w środku brudny, żadnych oznak rdzy.

 

Jak myślicie - nada się? 20 litrów wystarczy na proces zacierania chcąc otrzymać 20 litrów piwa?

 

Czekam na wasze opinie smile.gif

Edytowane przez mszerzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ocynk nie nadaje się do piwowarstwa :( musisz poszukać czegoś innego, jak nie masz za dużo farsy, to pochodź po złomowiskach, tam czasami można znaleźć niezłe perełki

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :) może macie jakieś doświadczenia z podobnych poszukiwań? załapaliście się na jakąś promocje? z moich obserwacji wynika, że zakup porządnego 30l garnka to koszt grubo ponad 100 zł...

 

Padł już jeden pomysł ze złomowiskiem, na pewno pochodzę, popytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie w Lidlu to w jednej chwili znikają ,149-199 prędzej

jak byś miał profil uzupełniony to może łatwiej by było coś poradzić

może masz gdzieś jakiś targ,baza taki wiejski ?

ja swoją emalię 50L z olkusza za 120zł kupiłem z przykrywką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, wiec nie będę póki co zakładał nowego tematu. Mam podobny problem z garnkiem zacierno warzelnym. Wie ktoś gdzie dostane coś w rozsądnej cenie na terenie Warszawy ? Byłem już na kilku praskich bazarach (falenica, wiatraczna + universam, szembeka) i największe co znalazłem to 22L... Zapatruje sie na 30. Wszelkie wskazówki mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurtowniach agd można bez problemu kupić gar 35~40 litrów, emalia chyba Olkuski za ok 130zł (średnio) ok 40cm fi.. Problem się zaczyna gdy jest zachciewajka na nierdzewny gar...Można też popatrzeć w sklepach przy trasach, mają wszystko, farby, cement, węgiel, buty i oczywiście balony na wino, tak, też są gary emaliowane. Trzeba się ruszyć i poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na kilku praskich bazarach (falenica, wiatraczna + universam, szembeka) i największe co znalazłem to 22L.

 

pamiętasz gdzie konkretnie i w jakiej cenie?

110-115 coś takiego. W universamie na wiatracznej na górze. Tydzień temu jeszcze był

 

 

Rodzinę obdzwoniłem znalazłem tylko 80 litrów, mój dziadek prowadził kiedyś lodziarnie ;)

 

Proszę wierzyć, że szukam już od jakiegoś czasu. 130 jeszcze wyduszę, ale jakby ktoś miał konkretny namiar to ukróci mi poszukiwań. Wielkie dzięki.

Edytowane przez Krisowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 zł za garnek od osoby prywatnej? Gdzie nie wiadomo w jakim stanie ten garnek jest, czy jakichś odprysków nie ma ani wad?

Nówka kosztuje na Allegro mniej, przykładowo tu:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3692166921

 

Ja mój od nich brałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam. Zakupiłem z tego ogłoszenia kadz filtracyjna. Sprzęt porządny + szybka przesylka.

 

Chciałbym zacząć produkcję w ten weekend, więc szukam czegoś z odbiorem osobistym w Warszawie. Zaraz oszaleje - w sklepach, hurtowniach nie ma NIC !!! Chyba, że nierdzewka za miliony monet ;) help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.