Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] 1000 IBU – piwa dyniowe to ściema


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest najważniejsze w pumpkin ale i dlaczego nie pumpkin? Skąd się wzięło piwo dyniowe? Dlaczego nie uwarzyłem w domu pumpkina? Kiedy dodaje się dynię do piwa i co wnosi ona do piwa? Co przesądza o charakterze pumpkin ale? Dlaczego, … Continue reading

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacji w dyni jeszcze nie uskuteczniałem, bo tez nie miałem tak dużej. Mam jednak taką gdzie pomieści się 3-4 litry, więc może zaryzykuję i zrobię. Z soku jest klarowny płyn, dość jasny, więc aby uzyskać kolor pomarańczowy piwa trzeba użyć trochę bursztynowych słodów karmelowych lub odrobinę karmelowego ciemnego. A z pieczonej dyni często filtrat jest dość mętny, ale zależy to od wydajności filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z dynią są skrajnie odmienne od e-prezesa. Warzyłem Dyniowe z dodatkiem 3 kg dyni upieczonej na 4,6 kg słodu ( nie dodawałem przypraw ) i aromat dyni w gotowym piwie był zerowy. Za to brzeczka i w efekcie piwo były bardzo mętne. Wg mnie kopyr ma rację - dodatek dyni to ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję pastewne dyni są znacznie mniej wyraziste. Jestem ciekaw jak inne wersje. Te amerykańskie są dużo bardziej czerwone i slodsze. Na b.bizie było o paru odmianach u nas dostępnych, które ceną są dużo wyższe od pastewnych i slodsze. Pewnie i aromatyczniejsze. Ją pisze jak smakowalo moje piwo, ktre oceniło kilka osób na forum b.biz (2006/2007 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wbrew niechęci do święta duchów i związanej z nim promocji dyni i dodatkowo nagonce klerykalnej mam nadzieję, że nie zniechęci to ludzi do polubienia dyni, jak i święta dyni. Na FB już promowałem, więc tutaj też zapodam, bo warto zapoznać się z mnogościom odmian dyń. Na przyszły rok sam zaopatrzyłem się w nasiona dwu odmian.

 

Festiwal dyni 2013 - blog Bea w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.