Jump to content

[Blog Kopyra] 1000 IBU – piwa dyniowe to ściema


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Fermentacji w dyni jeszcze nie uskuteczniałem, bo tez nie miałem tak dużej. Mam jednak taką gdzie pomieści się 3-4 litry, więc może zaryzykuję i zrobię. Z soku jest klarowny płyn, dość jasny, więc aby uzyskać kolor pomarańczowy piwa trzeba użyć trochę bursztynowych słodów karmelowych lub odrobinę karmelowego ciemnego. A z pieczonej dyni często filtrat jest dość mętny, ale zależy to od wydajności filtracji.

Link to comment
Share on other sites

Moje doświadczenia z dynią są skrajnie odmienne od e-prezesa. Warzyłem Dyniowe z dodatkiem 3 kg dyni upieczonej na 4,6 kg słodu ( nie dodawałem przypraw ) i aromat dyni w gotowym piwie był zerowy. Za to brzeczka i w efekcie piwo były bardzo mętne. Wg mnie kopyr ma rację - dodatek dyni to ściema.

Link to comment
Share on other sites

Wersję pastewne dyni są znacznie mniej wyraziste. Jestem ciekaw jak inne wersje. Te amerykańskie są dużo bardziej czerwone i slodsze. Na b.bizie było o paru odmianach u nas dostępnych, które ceną są dużo wyższe od pastewnych i slodsze. Pewnie i aromatyczniejsze. Ją pisze jak smakowalo moje piwo, ktre oceniło kilka osób na forum b.biz (2006/2007 rok).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wbrew niechęci do święta duchów i związanej z nim promocji dyni i dodatkowo nagonce klerykalnej mam nadzieję, że nie zniechęci to ludzi do polubienia dyni, jak i święta dyni. Na FB już promowałem, więc tutaj też zapodam, bo warto zapoznać się z mnogościom odmian dyń. Na przyszły rok sam zaopatrzyłem się w nasiona dwu odmian.

 

Festiwal dyni 2013 - blog Bea w kuchni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.