Skocz do zawartości

Nieściągająca, niezalegająca goryczka


hopek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak osiągnąć możliwie jak najmniej ściągającą, niezalegającą goryczkę. Marzy mi się uwarzyć piwo, które walnie goryczką jak młotem, ale nie będzie zalegać, po to abym chciał wypić kolejny i kolejny łyk. Do tej pory moje piwka chmielone raczej solidnie miały uczucią zalegania, i ściągania. Czy używam chmieli polskich, czy amerykańskich mam ten problem. Czy ściąganie i zaleganie zależy od rodzaju chmielu, zawartości alfakwasów, zawartości olejków aromatycznych? Może jednak od sposobu chmielenia? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami co zrobić, aby w piwie było czuć intensywnie chmiel, ale aby nie zalegał i nie ściągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom goryczki, jej rodzaj i jakość w piwie zależy od wielu rzeczy. Np. gatunku chmielu, zawartości kohumulonu, ph, parametrów wody, poziomu polifenoli, odfermentowania, użytych słodów, szczepu drożdży, poziomu alkoholu, obecności drożdży w zawiesinie, obecności zakażenia, ba, nawet temperatura podania piwa i chmielenie na smak ma wpływ na percepcję goryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg London and Country Brewer gotuje się chmiel przez 30 minut, a później bez chmielu samą brzeczkę, współcześnie waha się to między 60-90 minut.

Ciekawe :) A wiesz jak pozbywali się chmielu po tych 30 minutach? Mieli coś na wzór tych siateczek? hm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak osiągnąć możliwie jak najmniej ściągającą, niezalegającą goryczkę. Marzy mi się uwarzyć piwo, które walnie goryczką jak młotem, ale nie będzie zalegać, po to abym chciał wypić kolejny i kolejny łyk. Do tej pory moje piwka chmielone raczej solidnie miały uczucią zalegania, i ściągania. Czy używam chmieli polskich, czy amerykańskich mam ten problem. Czy ściąganie i zaleganie zależy od rodzaju chmielu, zawartości alfakwasów, zawartości olejków aromatycznych? Może jednak od sposobu chmielenia? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami co zrobić, aby w piwie było czuć intensywnie chmiel, ale aby nie zalegał i nie ściągał.

 

następne piwo wyklaruj żelatyną, pomoże ale nie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Dagome - jesteś w stanie podać linki gdzie można więcej na ten temat poczytać? Bo chyba nie jest tak, że do tego wszystkiego trzeba dojść samemu metodą eksperymentów? :(

W większości sensownej literatury o warzeniu piwa są większe lub mniejsze strzępki informacji o goryczce. Sporo jest w "For the love of hops", Stana Hieronumusa, ale bardziej w kontekście goryczki chmielowej.

 

Eksperymenty są wskazane. Tym bardziej, że często człowiek jak coś przeczyta, spłynie to po nim i tak będzie robił po swojemu. A jak spiep... parę warek - wtedy dotrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczka w największej mierze zależy czy chmiel jest gotowany wspólcześnie czy wg przepisów z XVIII-ego wieku.

Powinieneś sobie uzmysłowić, że współcześnie nie dysponujemy ani XVIII wiecznymi słodami, ani chmielem. W XXI wieku korzystamy z zupełnie innych odmian chmielu, ówczesne odmiany jęczmienia od dawna nie istnieją, słód jest inaczej wytwarzany i ma zupełnie inne parametry. Dostosowywanie współczesnych przepisów do warunków jakie panowały 300 lat temu nie ma sensu.

 

a know-how nikt się nie chce podzielić?

 

Know-how jest w literaturze. Weź sobie jakąś sensowną książkę o piwowarstwie i poczytaj. A jeżeli masz jakieś konkretne pytanie, to pisz - postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chmielenie brzeczki przedniej skraca czas gotowania a goryczka jest naprawdę przyjemna.

Ją robię zazwyczaj częściowe chmielenie brzeczki przedniej na goryczke dalej gotuje chmiel ok 30 min na smak i aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.