Skocz do zawartości

Witam i pozdrawiam z centralnej Polski :)


bajker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich domowych piwowarów.

 

Czytam i czytam Piwo.org od jakiegoś czasu, więc postanowiłem się zarejestrować a następnie przywitać :)

Jestem właśnie tuż przed swoją pierwszą warką co prawda z "puchy" ale taki był plan, następna będzie z ekstraktu a później słody i zacieranie :)

Na razie chciałbym zebrać jakieś doświadczenie/obycie i skompletować sprzęt a wtedy ruszę do właściwego boju(zacierania) :lol: .

Najlepsze jest to że po obejrzeniu niewyobrażalnej liczby filmików na YT i przeczytaniu "miliona" postów i porad, myślałem że wiem już wszystko a tym czasem... patrzę na mój zestaw startowy z BrewKitem i nie wiem jak się za niego zabrać(padłem na temp. otoczenia) :roll:

 

... więc możecie już niedługo spodziewać się kilku dziwnych/śmiesznych pytań od początkującego :D

 

Pozdrawiam.

Bajker z Bałut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwagi i powodzenia ;)

Z kitem i obecną pogodą nie powinno być najmniejszych problemów, a nawet różnic, czy postawisz wiadro w pokoju (podejrzewam stabilne okolice 19°C), czy np. na balkonie (zakładam mniej stabilne okolice 10°C - zanim przyjdą przymrozki powinno być już po ptokach).

 

Pozdrawiam z Poznania - sercem wciąż na Starym Polesiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mam trzy podstawowe rady.

1. Nie dawaj do fermentacji cukru tylko ekstrakt słodowy (drożej ale jest różnica)

2. Nie przesadź z temperaturą. Pierwszego brewkita robiłem chyba w 23* temp. otoczenia (+ kilka stopni dodatkowo wynikających z fermentacji) i piwo wyszło takie sobie.

3. Często dla brewkitów podawana jest ilość 23L - wg mnie to za dużo, przynajmniej w przypadku moich Coopersów znacznie lepiej sprawdziła się ilość 20L nastawu

 

P.S. Jakby co to polecam Coopers IPA i English Bitter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Nie przesadź z temperaturą. Pierwszego brewkita robiłem chyba w 23* temp. otoczenia (+ kilka stopni dodatkowo wynikających z fermentacji) i piwo wyszło takie sobie.

 

No właśnie tu mam problem, mam dwa pomieszczenia w których mogę ustawić fermentator w pierwszym mam 23* a w drugim 16* i nie bardzo wiem gdzie startować ?

Sorki że pytam w nie odpowiednim temacie, ale nie chciałbym zrobić "kichy" już na starcie a nie znalazłem jeszcze tego na forum(może zbyt banalne) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie przesadź z temperaturą. Pierwszego brewkita robiłem chyba w 23* temp. otoczenia (+ kilka stopni dodatkowo wynikających z fermentacji) i piwo wyszło takie sobie.

No właśnie tu mam problem, mam dwa pomieszczenia w których mogę ustawić fermentator w pierwszym mam 23* a w drugim 16* i nie bardzo wiem gdzie startować ?

Sorki że pytam w nie odpowiednim temacie, ale nie chciałbym zrobić "kichy" już na starcie a nie znalazłem jeszcze tego na forum(może zbyt banalne) :/

Wg mnie 16* - pod warunkiem, że nie obniży się już przez najbliższe tygodnie/miesiące

 

Poszukaj tematów w piaskownicy, było sporo o początkach z brewkitami, temperaturach, sprzęcie itp :)

Edytowane przez Marcin_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.