Skocz do zawartości

IIPA - konkretnie, do jakiego jedzenia (danie główne) byście to piwo podali ?


Otek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam konkretnych przykładów i oczywiście sprawdzonych dań i pasujących do IIPA :)

 

Znam przepisy od naszej słynnej Agnieszki:

http://kuchniapiwowa...gonki-z-ipaweny

http://kuchniapiwowa...-india-pale-ale

 

jednak może znacie coś "konkretnego" na wieczór dla facetów przy tym piwku? :)

 

Bardziej liczę na konkretne przepisy niż rady... :)

 

Dziękuję za pomoc,

Otek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak może znacie coś "konkretnego" na wieczór dla facetów przy tym piwku? :)

Golonka, stek, karkówka z grilla, kiełbasa, boczek...?

Generalnie nie jestem zwolennikiem łączenia jedzenia z piwem, a już na pewno nie wegańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g chefów kuchni IPA możesz połączyć ze wszystkimi "mocnymi" kuchniami świata, np. indyjskie, meksykańskie, thai, Luisiana-creolskie, wędzone BBQ, etc.

Ja mam na ten temat inne zdanie. W/g mnie tak naprawdę jedyne 2 style które faktycznie łączą się z każdym jedzeniem to lekki pils I lekka amerykańska pszenica. Wszystkie inne style tracą w smaku z jedzeniem, równocześnie odbierając smak jedzeniu i piwu.

Do jedzenia wypij Pils albo Chianti a IPA wypij sobie na deser :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g chefów kuchni IPA możesz połączyć ze wszystkimi "mocnymi" kuchniami świata, np. indyjskie, meksykańskie, thai, Luisiana-creolskie, wędzone BBQ, etc.

Ja mam na ten temat inne zdanie. W/g mnie tak naprawdę jedyne 2 style które faktycznie łączą się z każdym jedzeniem to lekki pils I lekka amerykańska pszenica. Wszystkie inne style tracą w smaku z jedzeniem, równocześnie odbierając smak jedzeniu i piwu.

Do jedzenia wypij Pils albo Chianti a IPA wypij sobie na deser :)

Jest w tym jakiś sens... ale może ktoś zna właśnie jakiś przepis na nie wiem grillowane pikantne np. żeberka, które fajnie popić właśnie takim piwkiem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzej na patelni aipe.Dodaj do niej miód, tak żeby konsystencja przypominała budyń.Jeśli będzie zbyt wodniste dodaj mąki aby zagęścić.

Pokrój żeberka na takie małe części, podgotuj jakieś 30 minut w osolonej wodzie z liściem laurowym.Posyp sola zmiękczającą.Zamarynuj z tym sosem aipowo-miodowym.

Trzymaj to w lodowce przez dwa dni.Upiecz to.Podawaj z sosem bbq i czosnkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem przeciwnikiem jedzenia i pica piwa. Jak piwko to piwko, a nie jedzeniem przegryzać, dla mnie to jest bleee. Co innego dobra wódeczka, bimberek. Tutaj dobre jedzenie jest zbawieniem i o tym alkoholu warto mówić w kategoriach "do jedzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem przeciwnikiem jedzenia i pica piwa. Jak piwko to piwko, a nie jedzeniem przegryzać, dla mnie to jest bleee. Co innego dobra wódeczka, bimberek. Tutaj dobre jedzenie jest zbawieniem i o tym alkoholu warto mówić w kategoriach "do jedzenia".
nie lubię też łączyć ale czasami trzeba coś zjeść między kolejnymi piwkami:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.