Skocz do zawartości

Tanie termometry tablicowe -50 +110- wzorcowanie


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

cyt. aukcję:

termometr Może zostać umieszczony w dowolnym miejscu: akwarium (...)

 

Czy ta sonda jest na prawdę wodoszczelna, czy może sprzedający miał na myśli akwarium bez wody ? ;)

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a zamaczanie tego kabelka w zacierze nie wpływa na jego trwałość(nie rozpusci się)

 

Swoja drogą radze unikać tegohttp://allegro.pl/te...3724091385.html

 

Do jednorazowych pomiarów może i się nadaje ale jak utopiłem sondę w zacierze zgłupiał do cna i zaniżał nawet o 10st.

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą radze unikać tegohttp://allegro.pl/te...3724091385.html

 

Do jednorazowych pomiarów może i się nadaje ale jak utopiłem sondę w zacierze zgłupiał do cna i zaniżał nawet o 10st.

 

Dokładnie. Kupiłem to badziewie i po 2 warzeniu nadaje się do mierzenia temperatury w śmieciach. Nagle zaczął pokazywać o ponad 100 stopni więcej mimo, że wiedząc o problemach z przemakaniem sondy dobrze ją zabezpieczyłem.

 

Teraz kupiłem sobie termometr laboratoryjny (pomiar co 0,1 stopnia, który jest wykonywany co 1 sekundę). Póki co po 3 warkach i kilku serach robionych przez LP działa i ma się dobrze.

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

macie pomysł co może siedzieć w sondzie tych chińskich tablicowych? w jednym przełamałem kabel i niestety lutowanie nie pomogło, próbowałem wymienić cały, ale nie udało mi się wydłubac sondy ze skuwki. w zasadzie nic tam nie znalazłem tylko wypełnienie. czy możliwe, że ono pod wpływem temp. zmieniało. np przewodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że bez dostrajania i jako takiego wzorcowania się nie obejdzie, termistory z różnych partii mimo tych samych parametrów potrafią mieć rozrzut wskazań nawet i 20%!

Są jeszcze czujniki diodowe, więc warto by zajrzeć do obudowy czujnika co tam zostało w środku. Popularny wśród piwowarów termometr z Ikea jest właśnie zbudowany w oparciu o czujnik półprzewodnikowy. Zaletą diod jest trzymanie parametrów niezależnie od partii czujnika bo na zmianę przepływu prądu wpływa inne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim był taki miniaturowy szklany ,na allegro kosztuje około 9zł.czyli więcej niż ten termometr kupiony w chnach.

Ja w swój wlutowałem zwykły i używam go do podglądu temperatury w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałem go reanimować, żeby służył jako podgląd temperatury w skrzyni fermentacyjnej która będę składał. jak będę gdzieś w okolicy sklepu elektronicznego to będę pytał, jak zadziała to dobrze jak nie to trudno. ja wczoraj zapłaciłem za dwa takie termometry nieco ponad 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Popularny wśród piwowarów termometr z Ikea jest właśnie zbudowany w oparciu o czujnik półprzewodnikowy.

 

Dziwne, wydawało mi się że podstawiałem tam termistor NTC 60 kohm. Ale pamięć jest zawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.