Jump to content
Sign in to follow this  
Bogi

Chłopskie złoto pszeniczne - Browar Pod trupią czaszką

Recommended Posts

Przyjemnie mętny, opalizujący pomarańczowy trunek. Aromat początkowy to stodoła z sianem, tak przaśnie i sielsko, później nuty bardziej przyprawowe. Aromat gęsty i bogaty, jak dla mnie w sam raz, chmiel niewyczuwalny, dopiero po jakimś czasie.

W smaku jest nuta siana, żubrówkowa, lekko trawiasta i gumy balonowej, chmiel nieodnaleziony na razie, finisz troszkę wodnisty, ale smaczny. Piwo lekko kwaskowate, stonowane. Z biegiem degustacji robi się troszkę przeciężkawe, pojawia się nuta karmelowa, pewnie od słodu ciemnego. Dobrze schłodzone może z czystym sumieniem funkcjonować jako piwo dożynkowo-żniwne.

Dla większego orzeźwienia, podbiłbym chmiel, albo zmienił rodzaj oraz wyeliminował wodnistość większym blg. Jak na złość (nomen omen) podczas degustacji, skądeś się wzięła ćma i po skonfrontowaniu z nazwą browaru można się troszkę przestraszyć.

Piwo dużo lepsze od pseudopszenicznych sklepowych, bo jest przyjemność picia, momentami przypomina Kellerweiss Sierra Nevada.

Cała przyjemność po mojej stronie. Polecam się na przyszłość i cieszę się, że wyszło Ci tak jak zaplanowałeś.

W zapachu czuć banany, goździków nie wyczułem. Mocno nagazowane - lekko zaczęło wychodzić z butelki. Niestety po nalaniu piana na 1 palec - opada po krótkiej chwili zostawiając białą obrączkę. Szkła nie oblepia. W smaku kwaskowate, trochę płaskie - ciut pełni otrzymuje tylko dzięki wysokiemu nagazowaniu. Kolor ciemnozłoty mglisty - dosyć klarowne jak na pszenicę.

Piwo jest jest mało wyraziste - czegoś mi brakuje a przez nagazowanie niestety nie sięgnąłbym po następne.

Piana drobno pęcherzykowa wysoka, ładnie oblepia szkło

Kolor: pomarańczowy, mętne

Zapach: delikatny goździk, zapach wiejski, ale przyjemny.

Smak: zaskakująco bogaty jak na Wb-06, goździk, siano, kwaskowate, pod koniec trochę cierpkie i z dziwnym posmakiem stajni.

Wysycenie: wysokie, ale w weizenie takie ma być.

Ogólnie: Ciekawa pszenica, bardzo pijalna, pierwszy raz piłem pszenicę z pszenicznego ciemnego, i wydaje mi się, że trochę ten słód wniósł do tego piwa, czy na plus?? to już kwestia smaku.

post-5155-0-60875100-1383072988_thumb.jpg