Jump to content

Chłopskie złoto pszeniczne - Browar Pod trupią czaszką


Bogi
 Share

Recommended Posts

Przyjemnie mętny, opalizujący pomarańczowy trunek. Aromat początkowy to stodoła z sianem, tak przaśnie i sielsko, później nuty bardziej przyprawowe. Aromat gęsty i bogaty, jak dla mnie w sam raz, chmiel niewyczuwalny, dopiero po jakimś czasie.

 

W smaku jest nuta siana, żubrówkowa, lekko trawiasta i gumy balonowej, chmiel nieodnaleziony na razie, finisz troszkę wodnisty, ale smaczny. Piwo lekko kwaskowate, stonowane. Z biegiem degustacji robi się troszkę przeciężkawe, pojawia się nuta karmelowa, pewnie od słodu ciemnego. Dobrze schłodzone może z czystym sumieniem funkcjonować jako piwo dożynkowo-żniwne.

 

Dla większego orzeźwienia, podbiłbym chmiel, albo zmienił rodzaj oraz wyeliminował wodnistość większym blg. Jak na złość (nomen omen) podczas degustacji, skądeś się wzięła ćma i po skonfrontowaniu z nazwą browaru można się troszkę przestraszyć.

 

Piwo dużo lepsze od pseudopszenicznych sklepowych, bo jest przyjemność picia, momentami przypomina Kellerweiss Sierra Nevada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W zapachu czuć banany, goździków nie wyczułem. Mocno nagazowane - lekko zaczęło wychodzić z butelki. Niestety po nalaniu piana na 1 palec - opada po krótkiej chwili zostawiając białą obrączkę. Szkła nie oblepia. W smaku kwaskowate, trochę płaskie - ciut pełni otrzymuje tylko dzięki wysokiemu nagazowaniu. Kolor ciemnozłoty mglisty - dosyć klarowne jak na pszenicę.

 

Piwo jest jest mało wyraziste - czegoś mi brakuje a przez nagazowanie niestety nie sięgnąłbym po następne.

Link to comment
Share on other sites

Piana drobno pęcherzykowa wysoka, ładnie oblepia szkło

Kolor: pomarańczowy, mętne

Zapach: delikatny goździk, zapach wiejski, ale przyjemny.

Smak: zaskakująco bogaty jak na Wb-06, goździk, siano, kwaskowate, pod koniec trochę cierpkie i z dziwnym posmakiem stajni.

Wysycenie: wysokie, ale w weizenie takie ma być.

Ogólnie: Ciekawa pszenica, bardzo pijalna, pierwszy raz piłem pszenicę z pszenicznego ciemnego, i wydaje mi się, że trochę ten słód wniósł do tego piwa, czy na plus?? to już kwestia smaku.

 

post-5155-0-60875100-1383072988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.