Skocz do zawartości

Pomyłka w czasie zacierania


AG1929

Rekomendowane odpowiedzi

Zacierałem jednotemperaturowo w 67 stopniach. Po godzinie i negatywnej próbie jodowej, zamiast podgrzać do 78 stopni, przełożyłem zacier do filtracji. Po kilku minutach dostrzegłem pomyłkę i przełożyłem ponownie wszystko do gara w celu podgrzania. Reszta poszła już wg planu. Fermentacja ruszyła po kilkunastu godzinach, ale zastanawia mnie, czy pojawią się jakieś niepożądane smaki przez różnice temperatury, która powstała przy niepotrzebnym przekładaniu zacieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie stosuję wygrzewu i nie widzę negatywnych skutków.

Jeszcze raz napiszę. Przekładając do filtracji zacier o temperaturze 67 stopni i przetrzymaniu go tam kilka minut, jego temperatura spadła ( nie sprawdziłem do ilu spadła ). Potem zauważyłem błąd i przełożyłem znowu do gara w celu podgrzania. Chodzi mi o ten spadek temperatury i czy w tym czasie, z zacieranego słodu nie uwolniły się jakieś niepożądane związki....

Edytowane przez AG1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic stać. Zacieranie zakończyłeś, a bez podgrzania do 78°C naraziłbyś się co najwyżej na problemy w filtracją. Powiedzmy, że "groźne" może być przesadne wysładzanie do wartości bliskich 1-2°Blg, wtedy faktycznie możesz wzbogacić brzeczkę o dodatkowej, niepożądane składniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie stosuję wygrzewu i nie widzę negatywnych skutków.

Jeszcze raz napiszę. Przekładając do filtracji zacier o temperaturze 67 stopni i przetrzymaniu go tam kilka minut, jego temperatura spadła ( nie sprawdziłem do ilu spadła ). Potem zauważyłem błąd i przełożyłem znowu do gara w celu podgrzania. Chodzi mi o ten spadek temperatury i czy w tym czasie, z zacieranego słodu nie uwolniły się jakieś niepożądane związki....

Moim zdanien nic złego się nie stanie. Kilkukrotnie musiałem z wiadra do filtracji przekładać z powrotem do gara, bo temp. spadła i filtracja utknęła na twardo. Sytuacja myślę dośc podobna, także nie przejmowałbym się zbytnio takim spadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie stosuję wygrzewu i nie widzę negatywnych skutków.

Też olewam 78c , przecie i tak po filtracji idzie do gotowania , a stosując filtr rurkowy i tak nie mam problemów z gęstością i filtracją .

Ale to nie jest tematem pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierałem jednotemperaturowo w 67 stopniach. Po godzinie i negatywnej próbie jodowej, zamiast podgrzać do 78 stopni, przełożyłem zacier do filtracji.

IMHO to jest pierwotna przyczyna zapytania , dla tego odniosłem się , ale skoro uważasz że nie w temat .... no cóż człowiek bywa omylnym , mam nadzieje że wielkiej krzywdy nie zrobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.