Skocz do zawartości

Browar Stolarza - Rauchbock 16°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor brązowy, głęboka miedź, idealnie klarowne,

Piana beżowa, wysoka, oblepia szkło, drobnopęcherzykowa, redukuje się później do kożuszka

Zapach piekny, słodki, lukrecja, rodzynki, śliwki, dym

W smaku fajna słodowośc z wytrawnym finiszem przez co piwo zyskuje niesamowicie wysoką pijalność, goryczka wyraźna, lekko pozostaje ale nie przeszkadza w żaden sposób a wręcz zachęca do kolejngo łyku, po ogrzaniu czuć nutę alkoholową

Wysycenie idealne

 

Ogólnie: Sesyjny Urbock, świetny! Gratuluje.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fachury tylko wihury :D

 

W każdym razie poszedłeś tą drogą (może z przypadku) nad którą sam się zastanawiałem. Tzn. koźlak na "pilsowych" drożdżach, nie przepadam za cieżkimi koźlakami i mocno sie zastanawiałem na wyborem drożdży do swojego Urbocka. Teraz wiem, że następny będzie własnie w takim wariancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jetem już też po degustacji tego piwa :)

Jeśli chodzi o kolor,smak,pianę to potwierdzam to co napisał Wihura.

Zacznę od tego co mi się podobało : piękny aromat wędzony w słusznej ilości, nienachalny alkohol i wysycenie,barwa oraz smak. Ale.. przeszkadzała mi dziwna "ciężkość" tego piwa. Rozumiem że to koźlak, że musi być ciężki, ale bez przesady. Pomimo wielu świetnych aspektów tego piwa drugiego raz za razem bym nie wypił... Ale to tylko moja subiektywna opinia. Jak na 10 warkę Stolarza to piwo bardzo udane.

Gratuluje dobrego piwa i życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.