Skocz do zawartości

Mieszanie zacieru w kegu 100l


kania_krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W związku z rozwojem mojego domowego browarku postanowiłem zwiększyć wybicie. Drogą kupna nabyłem keg o pojemności 100l (oczekuję na kuriera z paczką). Mam już wszystko przemyślane oprócz jednej rzeczy a mianowicie mieszanie. Jako filtrację będę stosował opcję z fałszywym dnem. W planach mam zrobienie mieszadła mechanicznego. Zastanawia mnie jedynie jaki silnik i od czego powinienem zamontować. Nie może to być silnik o zbyt małej mocy gdyż będzie się przegrzewał. Przyznam, że nie wiem jak to ugryźć i jakie rozwiązanie zastosować. Będę wdzięczny za doradztwo w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj maszynerie josefika... mieszadło z silnika wycieraczek, te silniki są nie do zdarcia, są mocne, mają motoreduktor i są tanie... ja też przechodzę na 100l i zamierzam przerobić swoje mieszadło do większego gara, ale już teraz mieszam nim zaciery z 16kg ziarna... grzeje się ale nawet zapachu nie wydziela i nie rzęzi... weź to nawet na chłopski rozum... w krajach z mocniejszą zimą, np skandynawia wycieraczki chodzą długo i w naprawdę ciężkich warunkach, także mieszanie zasypu gdzie opór nie jest taki straszny to mały pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj maszynerie josefika... mieszadło z silnika wycieraczek

Z tego co wiem to ma właśnie motoreduktor na 24V ze stronki, którą podałem. Silniczek od wycieraczek miał zdaje się poprzednio.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik

pooglądaj maszynerie josefika... mieszadło z silnika wycieraczek, te silniki są nie do zdarcia, są mocne, mają motoreduktor i są tanie... ja też przechodzę na 100l i zamierzam przerobić swoje mieszadło do większego gara, ale już teraz mieszam nim zaciery z 16kg ziarna... grzeje się ale nawet zapachu nie wydziela i nie rzęzi... weź to nawet na chłopski rozum... w krajach z mocniejszą zimą, np skandynawia wycieraczki chodzą długo i w naprawdę ciężkich warunkach, także mieszanie zasypu gdzie opór nie jest taki straszny to mały pikuś...

silnik z wycieraczek na 12 v raczej będzie za slaby. ja mieszam w 50 l i ledwo co daje rade (grzeje się bardzo ale jakoś działa). Fakt że jest tani bo na złomie po 5-10 zł. można kupić. Dlatego mam 2 szt. w zapasie jakby co. Ale do 100 l i jeszcze przy gęstszych zacierach raczej się nie nada. Nie wiem jak na 24v (od ciężarówek). Jestem za motoreduktorem - rzecz droga ale nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj motoreduktora na napięcie 24V

Np tutaj

Bardzo podobny jest silnik od wycieraczek z vw, trochę słabszy bo na 12v ale wygląd prawie taki sam. Kupiłem za 30zeta. Mam na warsztacie, łopatki trzeba jakieś zmontować. Ten z linku ma 24v czyli musi mieć porządny zasilacz, mój podepnę pod akumulator. Jeśli do tej pory Kania_krzysiek nie używałeś mieszadła to lepiej coś za mniejsze pieniądze przetestować niż od razy solidny sprzęt, przerobić potem będzie łatwo. Jeśli tani sprzęt nie ruszy kilkunastu kg zacieru to łapa i zwykła łycha da radę. Takie jest moje zdanie. Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilacie te silniczki 24v, są jakieś tanie rozwiązania czy trzeba inwestować w drogi zasilacz?

Ponoć da się przerobić zasilacz atx na 24v poprzez wymianę diod prostowniczych i kondensatorów na -12V, można połączyć szeregowo 2 zasilacze atx lub znaleźć jakąś przetwornicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam luzem kilka od scanii na 24V wyśle za zwrot kosztów przesyłki

czy oferta jest jeszcze aktualna? Byłem w delegacji i dopiero teraz mam możliwość odpisania. Ogólnie wielkie dzięki za spory odzew w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pożądny motoreduktor za 200zł do zacierania mocnych piw (26kg słodu +) w garnku 100l.

Ja tak z drugiego bieguna, mam i mieszam 3 sezon do 30kg silniczkiem za 50zł od toyoty ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam luzem kilka od scanii na 24V wyśle za zwrot kosztów przesyłki

czy oferta jest jeszcze aktualna? Byłem w delegacji i dopiero teraz mam możliwość odpisania. Ogólnie wielkie dzięki za spory odzew w tym temacie.

 

Nie prościej na PW? :):P

 

Aktualne, mam jeszcze kilka. jakby co pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilacie te silniczki 24v, są jakieś tanie rozwiązania czy trzeba inwestować w drogi zasilacz?

Ponoć da się przerobić zasilacz atx na 24v poprzez wymianę diod prostowniczych i kondensatorów na -12V, można połączyć szeregowo 2 zasilacze atx lub znaleźć jakąś przetwornicę.

czy można łączyć zasilacze szeregowo? Nic się im nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale ja bym sprawdził moc silnika i czy zasilacz ma zabezpieczenie nadprądowe.

(Ten z aukcji wg opisu ma takowe)

 

Mój zasilacz przy przełączaniu biegów silnika potrafi niekiedy się wyłączyć (zablokować).

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do tego mostek gretza za 10zl i nie do zdarcia bedzie

 

P.S. Zostały mi tylko 4 silniczki i muszę je zostawić sobie. Przepraszam jesli narobiłem chęci. ( Trzech kolegów skorzystało:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.