Skocz do zawartości

pleśń w lodówce


kamil80

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pomysł co zrobić z pleśnią pojawiającą się w lodówce fermentacyjnej?

 

Podczas fermentacji lagerów na dnie lodówki skrapla się woda i kwitną sobie ochoczo kwiatki jak na zdjęciu.

Wcześniej solidnie potraktowałem lodówkę piro, ale widocznie nie pomogło (albo grzybki przyszły po jakimś czasie).

 

Proszę, poradźcie jak z tym walczyć, boję się że to się przedostanie do piwa.

post-4736-0-34994800-1382563936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier ścierny + farba emulsyjna

 

W lodówce? ... :roll:

 

Weź coś chlorowego jakiś wybielacz - Bielinka czy coś podobnego najpierw, umyj ciepłą wodą pleśń żeby nic nie zostało, potem spryskaj wybielaczem zostaw na 15-20 minut zetrzyj dokładnie przetrzyj ciepłą wodą 2 razy i wywietrz dokładnie żeby ci woda nie została, powinno zniwelować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cml teraz wszystko ozonuje i jest w tym wiele sensu ;)

ja swoją lodówkę, którą dzielę ze spożywką, czyszczę środkiem na bazie chloru, mam taki sprej do odkażania stołów w restauracjach, rzeźniach, itp, chociaż takich wykwitów nie miałem. Ale czyszczenie to jedno, rozwiązaniem problemu mogłoby być wymuszenie ruchu powietrza na dole lodówki lub wstawienie tam pochłaniacza wilgoci, ew wycieranie co jakiś czas skroplonej wody. Skąd w ogóle bierze Ci się tam tyle pary?

Edytowane przez wik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle bierze Ci się tam tyle pary?

Komora chłodziarki połączona jest z komorą zamrażalnika (nie ma drzwiczek). Podczas pracy sporo szronu się tam zbiera, a potem skrapla i spływa na dno chłodziarki.

Do lodówki nie zaglądałem przez miesiąc, nie spodziewałem się, że coś tam się może dziać niepokojącego.

Potraktuję to wybielaczem i zacznę częściej doglądać/wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora chłodziarki połączona jest z komorą zamrażalnika (nie ma drzwiczek). Podczas pracy sporo szronu się tam zbiera, a potem skrapla i spływa na dno chłodziarki.

 

A czy masz szczelne drzwi do tej lodówki? Woda znikąd się nie bierze, gdyby tak było, nie byłoby problemów w afryce. Jeśli tam nie zaglądasz, to powinieneś mieć tam pewien stopień równowagi, więc jeśli po rozmrożeniu i usunięciu wody wstawiasz fermentor i zamykasz drzwi, to tej wody będziesz miał jakąś małą ilość, skroploną z powietrza zamkniętego w środku. Ale jeśli jej przybywa, to może masz wymianę powietrza z otoczeniem? Raz, że woda stoi i kwitnie, a dwa, że więcej prądu idzie na chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skropliny z zamrażalnika powinny spływać poza lodówkę do specjalnego pojemnika (tacy) pod/poza lodówką

w 1 lodówce skropliny spływają u mnie po ściankach do specjalnej dziurki na dnie lodówki - w drugiej (mińsk 16) pod zamrażalnikiem jest specjalny plastikowy łapacz na skropliny, który zbiera je i kieruje do małego odpływu pod zamrażalnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.