Skocz do zawartości

Klej do etykiet


zico

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z natury technicznej .Na jaki klej kleicie etykiety na butelki aby się trzymały bo ze zdjęciem to wiem że trzeba odmoczyc i ok .Pytanie tylko jakiego kleju użyć aby się trzymało i w miarę łatwo usuwało

 

 

 

dori

Edit - zmiana tematu

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagle zabraknie kleju w domu, to z powodzeniem można kleić na... mleko.

Smarujemy etykietę mlekiem, obojętne czy 3,2% czy 2%. Nic nie śmierdzi, nic się nie odkleja, ładnie schodzi pod wodą.

Zalety: jest tanie, nie marszczą się etykiety, nie zostają grudki kleju pod etykietą, łatwo odchodzą etykiety pod wodą.

Wady: trochę więcej zachodu niż przy sztyfcie (dla 2-3 etykiet się nie opłaca), etykiety wydrukowane na atramentówce mogą się rozmazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko i tylko mleko.

 

Talerzyk deserowy, na niego kładę jeden kawałek ręcznika papierowego złożonego dwa razy i polewam mlekiem. Etykietę przykładam do "poduszeczki" i naklejam na butelkę, nadmiar mleka ścieram szmatką.

 

Tak jak pisze Kopyr, etykiety nadrukowane atramentem niestety się rozmazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat.

Kleje są różne i choć w sztyfcie to masa rodzaji.

Zielone nie zdają egzaminu. Ostatnio dostałem jakieś inne i fajnie schodzą.

Problem z klejami w sztyfcie jest taki że niektóre są same się odklejają, niektóre ciężko jest odkleić, niektóre po odklejeniu pozostaje "ciężka" warstwa kleju. Ciężko jest, ale czasem warto coś poszukać.

Czy metodą na mleko nie odklejają się same te etykiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie lepiej gotowe etykiety samoprzylepne? Ja takowych używam i nie narzekam :) A przy myciu też dobrze schodzą - nawet lepiej niż "majtki z dziewicy" :P

a gdzie takowe nabywasz ?

w sklepach z art. biurowymi. Trzeba tylko sobie wybrać odpowiedni dla siebie wymiar.

 

przykł. http://www.biurowe.com.pl/index.php?cat_id=87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę drogie to Twoje rozwiązanie, chociaż na pewno najbardziej efektywne i efektowne :)

 

Mi trochę szkoda kasy na takie, więc zostanę przy etykietach drukowanych na laserze i mleku :beer:

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Bardzo stary temat ale pozwolę sobie dodać jeden z patentów. Można też kleić na mydle :). Wystarczy posmarować etykietę mydlinami i też super się klei, samo nie schodzi a po namoczeniu natychmiast się neutralizuje i ładnie odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest klejenie na mleko. Jest skuteczne, tanie i dobre. Minus jest taki, że przy wilgotnej piwnicy taka etykieta może zapleśnieć.

No i odklejanie jest nieco trudniejsze niż po kleju biurowym, ale po godzinnym odmoczeniu spokojnie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagle zabraknie kleju w domu, to z powodzeniem można kleić na... mleko.

Smarujemy etykietę mlekiem, obojętne czy 3,2% czy 2%. Nic nie śmierdzi, nic się nie odkleja, ładnie schodzi pod wodą.

Zalety: jest tanie, nie marszczą się etykiety, nie zostają grudki kleju pod etykietą, łatwo odchodzą etykiety pod wodą.

Wady: trochę więcej zachodu niż przy sztyfcie (dla 2-3 etykiet się nie opłaca), etykiety wydrukowane na atramentówce mogą się rozmazywać.

 

Popieram . Mleko jest genialne . Klei się szybko , trwale i odkleja łatwo . Ideał .

 

Ja rozlewam na ręcznik papierowy na talerzyku tak , żeby był wilgotny mleko z kartonu obojętnie jakie i przykładam na to etykietę przesuwając palcami po krawędziach . Później na butlę , wygłądzam szmatką która zbiera nadmiar mleka .

 

Po naklejeniu kilku naciągam lekko naklejki ponieważ papier się rozciąga i robią się minimalne bąble . Być może niepotrzebnie to robię bo może po obkurczeniu samo by to wróciło .

 

A żeby nie marnować "jedzenia" wyciskam na koniec papier ze spodka psu do miski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.