Skocz do zawartości

Pierwsze podejście do warzenia


pkostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Wiele godzin spędziłem na tym forum anonimowo czytając przeróżne wpisy aby przygotować się do swojego pierwszego piwa z zacieru.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy zajmowali się stworzeniem i udoskonalaniem Wiki. To jest rewelacja, uważnie czytając 95% informacji co i jak zrobić znalazłem w tych tekstach (mam też świetny filtrator zrobiony metodą domową :D).

 

Proces pierwszej warki był zakręcony ponieważ miałem za mały garnek i robiłem większość na parę razy. Oprócz tego po przepisaniu sobie na kartkę szybkiej pomocy najważniejszych rzeczy z wiki wszystko poszło gładko :)

 

Piwo leży i bulka sobie radośnie w fermentatorze, w piątek mam plan przelać je na cichą.

 

Wygląda to na post bez większego sensu, przyznaję ;) Głównie chciałem tylko podziękować użytkownikom i twórcom wiki za pomoc i przywitać się z tutejszą społecznością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiki bardzo się przydaje. Ja do tego jeszcze oglądałem filmiki Kopyra na YT. 1 piwo uwarzyłem tydzień temu bez większych problemów. Jak sie poświęci trochę czasu na przygotowanie teoretyczne to wcale nie jest takie trudne. W łykend zrobiłem drugie i chyba wpadłem w nałóg :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uważajcie, to wciąga! popatrznie na to forum, ilu uzależnionych od robienia piwa :)

jeszcze jest czas się zatrzymać!

 

ja już chyba przepadłem, tylko kolejne fermentatory dokupuję.

 

To prawda, na forum można dowiedzieć się bardzo wiele.

Pozdrawiam i samych udanych piw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo mimo że dopiero zaczynam to też kupilem ostatnio jeszcze dwa fermentatory. Do wiki cały czas wracam i jest to rewelacyjna pomoc naukowa ;)

Warzenie wciaga bo pić się chce a satysfakcja z wypicia własnego wyboru jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie jeszcze w fermantatorze, a ja już myślę co na 3cie zrobić :) tylko flaszek brak :) znajomi już zbierają bezzwrotne :) więc jeszcze trochę i flaszek będę miał od groma i ciut ciut :) więc to nie będzie przeszkodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flaszki same się uzbierają, ale jak cię "przyciśnie", to leć do żabki lub innego małego sklepiku i powiedz, że chcesz odkupić ileśtam butelek. jak tak hurtem załatwiłem sobie 150 sztuk szkła i tylko pani w sklepie patrzyła jak na jakiegoś dzikusa, nie mówiąc o ludziach pod sklepem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w okolicy masz jakiś pub z piwami w bezzwrotnych butelkach to uśmiechnąć się trzeba do barmana, piwo podrzucić i problem braku butelek powinien się rozwiązać

 

Ooooo to jest dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam uśmiechnąć sie i zaglądać ze sklepem gdzie najcześciej kupujesz bułki i inne i maja tam piwo :) ze pod wieczór wpadniesz po butelki wtedy ze swoją skrzynka smigasz do sklepu wieczorkiem i przebierasz te świeże z dzis co ludzie oddają, płacisz za nie i masz :) piękne świeże buteleczki pózniej tylo do zmywarki :)

Bo zbierać jakieś stare to bez sensu dużo roboty z czyszczeniem :) a tak to wiesz co masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.