Skocz do zawartości

party keg 5L


alitechno88

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy ktoś z Was używa party kegów takich jak można kupić na stronce BA? w jaki sposób ich używacie i czy w ogóle warto je zakupić. jeżeli ktoś z was je posiada lub posiada inne kegi podzielcie się doświadczeniami. dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A co z kegami z rozlanym już piwem oryginalnie jakiejś marki (Tyskie, czy jakieś inne). Czy takowe są dostępne (i gdzie) oraz czy są nagazowane czy też nie. Bo mój dystrybutor ma jużwkłady z CO2. Chodzi o weekendowe posiedzonka przy piwku - wkładam puche i nalewam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kegami z rozlanym już piwem oryginalnie jakiejś marki (Tyskie, czy jakieś inne). Czy takowe są dostępne (i gdzie) oraz czy są nagazowane czy też nie. Bo mój dystrybutor ma jużwkłady z CO2. Chodzi o weekendowe posiedzonka przy piwku - wkładam puche i nalewam...

Ganiaj do Lidla

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=95736

Do rozlewu nie potrzebujesz żadnego sprzętu

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kegami z rozlanym już piwem oryginalnie jakiejś marki (Tyskie, czy jakieś inne). Czy takowe są dostępne (i gdzie) oraz czy są nagazowane czy też nie. Bo mój dystrybutor ma jużwkłady z CO2. Chodzi o weekendowe posiedzonka przy piwku - wkładam puche i nalewam...

http://www.piwo.org/topic/21127-ponowne-wykorzystanie-mini-keg%C3%B3w-5l-party-keg%C3%B3w-z-piw-sklepowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest "System pomp". I to działa. Piwko podłączone leci, ładna pianka. Tylko beczka musi być odstana i schłodzona wcześniej bo inaczej długo się pieni i trzeba odczekać aż opadnie. Generalnie efekt placebo działa i piwo smakuje lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, szybkie pytania bo trudno cokolwiek znaleźć konkretnego:

 

1. w jakim czasie trzeba opróżnić partykega 5l ze zintegrowanym kranikiem? Po jakim czasie piwo się zepsuje, odgazuje albo coś złego z nim się stanie innego?

2. czy pokrywka z nabojem co2 lub pompka z nabojem co2 przedłuża ten czas?

3. czy jest sens lać w to piwa kwaśne typu berliner weisse, skoro to i tak rdzewieje?

4. czy partykeg zrefermentowany cukrem wytrzyma 6h podróży samochodem w 30st C?

 

(Tak, wiem kegi lepsze ale dyskusja o kegach zakłada że ma się możliwość ich schładzania, a ja nie mam takiej możliwości z wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej byłoby pokombinować z pressure barrell? Widziałem to 2 tematy niżej. Sam szukam jakiegoś rozwiązania do transportu 5-10 litrów piwa na zasiadkę wędkarską.

Tylko zastanawiam się, jak to będzie się lało przy ciepły piwie. Jak mam kegi w chłodziarce to leje się pięknie, ale jak keg jest ciepły i piwo też, to wtedy pieni się niemiłosiernie (stąd właśnie kegerator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości posiadania chłodziarki na kegi cornelius ani nawet na kegi 9l. Ponadto mamy spółdzielnię i wyrób piwa dzielony jest pomiędzy udziałowców, którzy niestety nie chcą uczestniczyć w rozlewie ani płacić za nowe butelki ;) Ponieważ 80% przerobu wychodzi do ludzi, w grę wchodzą u mnie tylko plastikowe butelki PET 1l lub mini kegi 5l.

 

Rozlew do szklanych butelek przy warkach rzędu 40l na których się nie zarabia tylko robi komuś przysługę to jest masochizm.

 

Poczytałem trochę od wczoraj i odpowiedzi są takie:

1. w jakim czasie trzeba opróżnić: ponieważ do środka wchodzi powietrze, trzeba go opróżnić w max 48h i to cały czas trzymanego w lodówce. Na słońcu to po prostu od razu go trzeba wypić.

2. tak użycie CO2 znacznie wydłuża czas serwowania, do 3-4 dni

3. te kegi rdzewieją głównie od zewnątrz

4. może nie wytrzymać podróży bez uszczelki z zaworkiem bezpieczeństwa za 20zł/sztuka

 

Ale co ciekawe, piwo można w tym trzymać tak samo jak w butelkach (tak samo długo).

 

Spory minus to fakt że konieczna jest refermentacja, to znaczy że z dołu syf będzie się podrywał. Opcjonalnie można więc połączyć dwie techniki: nagazowania w jakimś plastiku i wlania tego później do kega. Tylko przy rozlewie trzeba najpierw kega napełnić CO2 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości posiadania chłodziarki na kegi cornelius ani nawet na kegi 9l. Ponadto mamy spółdzielnię i wyrób piwa dzielony jest pomiędzy udziałowców, którzy niestety nie chcą uczestniczyć w rozlewie ani płacić za nowe butelki ;) Ponieważ 80% przerobu wychodzi do ludzi, w grę wchodzą u mnie tylko plastikowe butelki PET 1l lub mini kegi 5l.

 

Rozlew do szklanych butelek przy warkach rzędu 40l na których się nie zarabia tylko robi komuś przysługę to jest masochizm.

 

Poczytałem trochę od wczoraj i odpowiedzi są takie:

1. w jakim czasie trzeba opróżnić: ponieważ do środka wchodzi powietrze, trzeba go opróżnić w max 48h i to cały czas trzymanego w lodówce. Na słońcu to po prostu od razu go trzeba wypić.

2. tak użycie CO2 znacznie wydłuża czas serwowania, do 3-4 dni

3. te kegi rdzewieją głównie od zewnątrz

4. może nie wytrzymać podróży bez uszczelki z zaworkiem bezpieczeństwa za 20zł/sztuka

 

Ale co ciekawe, piwo można w tym trzymać tak samo jak w butelkach (tak samo długo).

 

Spory minus to fakt że konieczna jest refermentacja, to znaczy że z dołu syf będzie się podrywał. Opcjonalnie można więc połączyć dwie techniki: nagazowania w jakimś plastiku i wlania tego później do kega. Tylko przy rozlewie trzeba najpierw kega napełnić CO2 oczywiście.

Wlewałem piwo do takiego kega i w zasadzie zgadzam się z w/w punktami, gaz ucieka też z kega obok rurki pobierającej piwo. Keg trzymany "na powietrzu" bardzo szybko się ogrzewa i piwo mocniej się pieni.

Natomiast refermentacja nie jest problemem. Pompka nie pobiera piwa z samego dna, i wręcz jest problemem opróżnić keg do końca, zostaję trochę piwa z osadem drożdżowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, doczytałem sobie dalej i tak:

1. przy użyciu CO2 można pić tak jak z normalnego kega, tzn. nawet i do miesiąca

2. Browamator sprzedaje kegi 5l z taką pokrywką czarną z nabojem co2 wmontowanym w środek. Jak opróżnię swojego kega, postaram się go stamtąd wyjąć i zobaczyć czy da się włożyć nowy nabój. To by dawało tanią opcję.

3. istnieje możliwość zakupu lub samodzielnego wykonania wkładki w kega pozwalającej serwować z niego piwo przy użyciu standardowych narzędzi do CO2 (butli 2kg na przykład)

 

Wczoraj myłem takiego kega i potwierdzam że nie ma szans na jego wysuszenie w inny sposób niż podgrzanie go w piekarniku - to jest jedyny minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎05 o 11:59, Marcin Wojtczuk napisał:

Ha, doczytałem sobie dalej i tak:

2. Browamator sprzedaje kegi 5l z taką pokrywką czarną z nabojem co2 wmontowanym w środek. Jak opróżnię swojego kega, postaram się go stamtąd wyjąć i zobaczyć czy da się włożyć nowy nabój. To by dawało tanią opcję.

.

Używał ktoś PartyKeg TOP KEG PLUS o pojemnośi 5 litrów - beczułka ze specjalną pokrywą umożliwiającą wyszynk za pomocą CO2 (nabój jest fabrycznie wmontowany w pokrywę).- z pokrywą z wbudowanym nabojem CO2 do wyszynku piwa z Browamatora ? W opisie jest że to pojemnik jednorazowy - można go użyć ponownie? Tzn czy da się zastosować nowy Nabój z dwutlenkiem węgla 16 g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Sprawa z tym party kegiem wygląda tak. Udało mi się zdjąć pokrywę po nieopróżnieniu beczki, ciężko to zrobić ale da się. Podważałem od góry po kolei zaczepy, po podważeniu pierwszego pomiędzy beczkę z pokrywkę wciskałem nóż stołowy żeby zaczep nie trzymał i tak po kolei. Później trzeba wyciągnąć pokrywę do góry. Nabój da się bez problemu wyjąć, jest mocowany na dwa zatrzaski które łatwo wyczepić. Problem jest za to z samym nabojem. Te które były dostępne luzem w BA są na długość takie same jak ten wmontowany w pokrywę, niestety mają mniejszą średnicę szyjki, o 0,4mm, niby niedużo ale czuć luz. Chyba można to naprawić przez owinięcie szyjki naboju taśmą teflonową, na razie nie wiem czy to zadziała.

Przypuszczam, że po kilku (kilkunastu zdjęciach pokrywy) zaczepy się wyrobią i pokrywka będzie do wyrzucenia.

Druga sprawa jest taka, że bez refermentacji piwo będzie nienagazowanie.

Mając obawy o wytrzymałość tej beczki dałem tylko połowę cukru który dałbym jeżeli piwo miało by trafić do butelek. Na dwa dni przed otworzeniem beczki uruchomiłem nabój i beczka trafiła do pomieszczenia gdzie było 4°C. Piwo było ledwo nagazowane. W beczce została tylko resztka na dnie, przy otwieraniu w beczce było jeszcze ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście 10 L wyjdzie taniej, a najlepiej 19 L, jednak do moich zastosowań takie 2 x 5 L byłoby idealne.

Przymierzałem się już wcześniej do party kegów z browamatora, ale jak poczytałem o problemach z nimi, entuzjazm mi nieco osłabł.

Jestem ciekaw czy ktoś używa takiego rozwiązania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu też interesuje się takimi kegami. Pozwoliłem sobie na zakup chłodziarki H.Koenig BW 1880 do owych kegów, ale na myśl o rdzewiejących beczkach , refermentacji  i niskiej wydajności nabojów co2 ostudziła mój zapał do tego rozwiązania.  Nie rezygnując jednak całkowicie pozwoliłem sobie zmodyfikować nieco to rozwiązanie. Wiec zamiast nabojów podłączyłem 6kg butle. Zamiast stalowych beczek, zbiorniki z nierdzewki.  Zbiorniki napełniam już nagazowanym piwem z kega Cornelius ala Beergun-em. W planie jest zmodyfikować zbiorniki tak aby była możliwość nagazowania co2, poprzez dołożenia zaworów(wentyli) od felg. Tak prezentuje się moja wersja kega 4l. 

 

keg.thumb.jpg.76e6f15d8d439c5a363130cf485ecefa.jpg 

Edytowane przez fort29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.