Skocz do zawartości

party keg 5L


alitechno88

Rekomendowane odpowiedzi

Hey.

Od jakiegoś czasu też interesuje się takimi kegami. Pozwoliłem sobie na zakup chłodziarki H.Koenig BW 1880 do owych kegów, ale na myśl o rdzewiejących beczkach , refermentacji  i niskiej wydajności nabojów co2 ostudziła mój zapał do tego rozwiązania.  Nie rezygnując jednak całkowicie pozwoliłem sobie zmodyfikować nieco to rozwiązanie. Wiec zamiast nabojów podłączyłem 6kg butle. Zamiast stalowych beczek, zbiorniki z nierdzewki.  Zbiorniki napełniam już nagazowanym piwem z kega Cornelius ala Beergun-em. W planie jest zmodyfikować zbiorniki tak aby była możliwość nagazowania co2, poprzez dołożenia zaworów(wentyli) od felg. Tak prezentuje się moja wersja kega 4l. 
 
keg.thumb.jpg.76e6f15d8d439c5a363130cf485ecefa.jpg 
Zbiorniki sam robisz?jak tam pracę nad zaworkami. Może jakieś foto ze zmontowaną całością.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorników zostały wykonane na zlecenie. Zaworki zamontowane. Zbiorniki w ciągłym użyciu. Mam ich pięć 1x4l i 4x5l. Jedyny minus to że czasem da się wyczuć w piwie posmak metaliczny i nie wiem czym to jest spowodowane i jak to wyeliminować.20181106_202835.thumb.jpg.09338c7c788d0dd80fd503cfb2459b1c.jpg20181106_202703.thumb.jpg.787af8277a66d7a7ba22a952fa35c6f2.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorników zostały wykonane na zlecenie. Zaworki zamontowane. Zbiorniki w ciągłym użyciu. Mam ich pięć 1x4l i 4x5l. Jedyny minus to że czasem da się wyczuć w piwie posmak metaliczny i nie wiem czym to jest spowodowane i jak to wyeliminować.20181106_202835.thumb.jpg.09338c7c788d0dd80fd503cfb2459b1c.jpg20181106_202703.thumb.jpg.787af8277a66d7a7ba22a952fa35c6f2.jpg 
Mam kilka pytań do Ciebie może też innym sie przydała.
Na pierwszym zdjęciu
1-to rozumiem jest złącze do wyrastania się samego piwa. Na jaki typ głowicy jest i gdzie takie można zakupić do montażu w zbiornik
2- to jest ten ala wentyl, czy to jest samochodowy

Drugie zdjęcie.
1- rozumiem że wentyl ,ale chyba inny niż w pierwszym zdjęciu
2- to samo co zdjęcie wyżej tylko razem z głowicą gdzie można zakupić?
3 - to jest jakaś redukcja/przejście do gazu?
1b5be94950be113711490c5712c75698.jpg7131f92b034f6e9cdaae7b577429e687.jpg

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym  zdjęciu:

Ad 1: Kupowałem W BA.pl do beczułki PartyKeg (poj. 5 l) "Uszczelka STANDARD do beczki PartyKeg 5 l".

Ad. 2: Wentyl pozyskany z dętki rowerowej tylko w tej beczułce 4l.

 

Na drugi zdjęcie:

Ad. 1 i 3: Wentyle zakupione na Aledrogo. Są to wentyle "UKRYTE WENTYLE ZAWORY DO FELG ALUMINIOWYCH ALUFELG". Ale tylko 4 w komplecie. 3 - na zdjęciu to adapter, wkręca się go jak dobijasz gazu.

pobrane.jpg.ac8c44a1246ccf378fde2e2c46e412d8.jpg

 

Ad. 2: Głowica jest elementem zestawu do wyszynku. W u mnie był razem z chłodziarką.

32f409a9420098dc3aa623ddf1c7.jpg.8108f8aeab900081607097fe2025d596.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje Kotleta. 

Otóż dziś  w prezencie dostałem coś takiego

 

130258345_biermaxx.thumb.jpg.474500223c48ece497f8451c30cccb7a.jpg

Czy ktoś wie czy te beczki będą pasować https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/mini_keg_5_l

i czy cze naboje spasują https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/naboj_co2_16_g_1_szt

Edytowane przez burczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2018 o 07:08, fort29 napisał:

Od jakiegoś czasu też interesuje się takimi kegami. Pozwoliłem sobie na zakup chłodziarki H.Koenig BW 1880 do owych kegów, ale na myśl o rdzewiejących beczkach , refermentacji  i niskiej wydajności nabojów co2 ostudziła mój zapał do tego rozwiązania.  Nie rezygnując jednak całkowicie pozwoliłem sobie zmodyfikować nieco to rozwiązanie. Wiec zamiast nabojów podłączyłem 6kg butle. Zamiast stalowych beczek, zbiorniki z nierdzewki.  Zbiorniki napełniam już nagazowanym piwem z kega Cornelius ala Beergun-em. W planie jest zmodyfikować zbiorniki tak aby była możliwość nagazowania co2, poprzez dołożenia zaworów(wentyli) od felg. Tak prezentuje się moja wersja kega 4l. 

 

keg.thumb.jpg.76e6f15d8d439c5a363130cf485ecefa.jpg 

Jaka jest grubość blachy w tej beczce? Też mam zamiar zrobić parę beczek, bo jest to jak dla mnie najlepsza pojemność. Wysokość taka jak w party kegu, tylko ze trochę szersze (większa pojemność). Mam pompkę, uszczelki a dodatkwo wygodnie się przechowuje takie kegi. Te kegi niby wielokrotnego użytku mi pordzewiały po kilku warkach. Dziwię się ze producent nie inwestował w nierdzewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PiwoPiweczko napisane jest że te beczułki są z nierdzewki https://piwopiweczko.pl/rozlew-piwa/144-mini-keg-5-l-do-piwa-srebrny.html

 

Cytat

Też mam zamiar zrobić parę beczek

 

A, mógł byś mi napisać jaki koszt byłby takiej beczułki Jeżeli to możliwe?

Edytowane przez burczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, burczas napisał:

Na PiwoPiweczko napisane jest że te beczułki są z nierdzewki https://piwopiweczko.pl/rozlew-piwa/144-mini-keg-5-l-do-piwa-srebrny.html

 

 

 

Pisze że nierdzewka a parę warek i włystko ładnie rdzewieje. Jesli producent da mi gwarancję na stal to z góry kupię 5 sztuk. 

Jesli chodzi o koszt to muszę sie dowiedzieć wpierw jaka grubość ścianek w kegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, burczas napisał:

No to jeżeli jest tak napisane, a zardzewieje to reklamacja - wymiana. 

No ciekawe jak by to wyglądało w praktyce. Jutro zadzwonię i wypytam o reklamację. Ciekawe czy jutro zmieni opis na " ocynkowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, burczas napisał:

Koniecznie daj znać co Ci odpowiedzieli ?

Ddzwoniłem i zapytałem! Z poczatku powiedział że nierdzewna a gdy powiedziałem o rdzy to przyznał, że tak tylko producent podaje a kegi rdzewieją. Pytałem o reklamację i trochę sie zmieszał, ale przyznał ze sie należy! Więc póki pisze że stal nierdzewna to kupujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alitechno88 napisał:

Ddzwoniłem i zapytałem! Z poczatku powiedział że nierdzewna a gdy powiedziałem o rdzy to przyznał, że tak tylko producent podaje a kegi rdzewieją. Pytałem o reklamację i trochę sie zmieszał, ale przyznał ze sie należy! Więc póki pisze że stal nierdzewna to kupujcie.

No to już nie jest nierdzewna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.