Skocz do zawartości

PEX / ALU / PE-80


KosciaK

Rekomendowane odpowiedzi

Się przymierzam do wykonania deszczownicy i filtratora rurkowego. Od znajomego dostałem solidny kawałek rurki PEX/ALU/PE-80 i się zastanawiam czy się nada. Z tego co zdążyłem wyczytać PEX jest z powodzeniem stosowany, ale nie jestem pewien co do PE-80. Kontakt z brzeczką będzie bezpieczny? Wytrzyma temperaturę wysładzania (na stronie producenta jest bardzo ogólnie o zastosowaniu do centralnego ogrzewania i temperaturze roboczej do 95°C)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtrator to kontakt brzeczki z aluminium to chyba nie najlepszy pomysł

 

 

Po pierwsze alu jest pomiędzy warstwami tworzywa, po drugie spokojnie można gotować w garach ALU...

Tak jak napisałeś,alu jest pomiędzy warstwami ,ale po nawierceniach będzie miało kontakt z gorącą brzeczką,prawda?

Ale skoro można spokojnie gotować w garach ALU ,to nie ma tematu-uspokoiłeś mnie,bo myślałem,że nie można i filtrator zrobiłem z rurek do ciepłej wody,chociaż też myślałem o pex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić można wszystko... nadal nie jest zbadane ile aluminium przedostaje się do brzeczki, ale pewne jest, że wydzielanie soli aluminium jest wyższe w kwaśnym środowisku. Co do spożywania aluminium to nie jest to zdrowe. Duże ilości uszkadzają układ nerwowy.

 

A argument, że ludzie gotowali,w garach aluminiowych i żyli 100 lat to żaden argument. Czytałem o babce, która żyje ponad setkę, a pali papierosy. Można z tego wyciągnąć wniosek że papierosy nie szkodza...

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że jak by całe te alu z tego kawałka rurki rozłożyło to by nic nikomu nie było ,to że jest między warstwami to wiadomo,ile nawet przy setce otworów brzeczka ma z tym alu kontaktu jak otwór ma 1mm? a alu grubość ma 0,2 -0,25

no ale wiadomo lepiej chuchać na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pex rurka wytrzymuje bez problemu temp. do 100 st. C, krótkie uderzena temp. do 120 st. C. Ale jak wszyscy wiemy miedz jest najlepsza, tylko trzeba kupić tzw. rure miękką bo się dobrze wygina, ale nie każdy sklep sprzedaje na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.