Skocz do zawartości

Witam wszystkich piwowarów :)


HUGO

Rekomendowane odpowiedzi

HUGO bierz się za warzenie na podziękowania będzie jeszcze wiele czasu. JK

Własnie zastanawiam sie ktory zestaw startowy zamowic

Browamator START + SUROWCE czy

BROWAMATOR Super Start

 

i obliczam czy w tym miesiacu mnie bedzie stac na zakup (w dobie kryzysu mniej zarabiam :smilies: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może po prostu zacznij kompletować sprzęt samemu. Trochę inicjatywy i możesz skompletować sprzęt, który wystarczy ci na uwarzenie naprawdę prawidłowego piwa.

Jeśli chcesz zacierać to jeśli uda Ci się zdobyć lodówkę turystyczną trzy fermentory, troszkę rurki, zaworów od wody, czajnik elektryczny i do tego dokupisz termometr i ballingometr to jesteś już w stanie uwarzyć pierwsze piwo.

Do wersji średniej odkup kapslownice, kolejne kilka fermentorów ... i zaczyna się nie kończąca się lista :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzy fermentory...

trzy fermentory to IMHO w wersji mikro duży zbytek ;-) ja przez dwie,trzy (już nie pamiętam - pamięć mam dobrą, ale krótką) pierwsze zacierane warki miałem tylko jeden plastikowy fermentor i gar do gotowania. filtrowałem w tym fermentorze, a zacierałem i gotowałem w garze. na dłuższą metę się tak nie da, i znacznie wygodniej mieć oddzielne wiadro do butelkowania, oddzielne do sterylizacji i kilka do fermentacji. co do wiader to można na allegro kupić tanio, na naszym forum były wątki z opisami jak je potem domyć (np. po rybach:D), zdaje się, że nawet były sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.