Jump to content

Kolumna do piwa


Mariusz_74
 Share

Recommended Posts

Jeżeli to jest mosiądz to domowym sposobem można spróbować tak:

 

źródło:

http://stressfree.pl/jak-wyczyscic-domowe-sposoby-na-zabrudzone-metale/

Jak wyczyścić mosiądz i miedź?

 

Jednym ze sposobów na usunięcie brudu z mosiężnych i miedzianych przedmiotów jest szorowanie ich mieszanką soli i octu lub soku z cytryny (później należy je dokładnie opłukać). Można również spróbować wymieszać 15 g kwasku cytrynowego z 1/2 litra wody. Roztwór należy rozprowadzić po przedmiocie i pozostawić na jakiś czas. Pomoże to usunąć śniedź i rdzę.

 

Warto również przygotować pastę z 1/2 cytryny i łyżeczki sody. Wyciskamy cytrynę do miseczki, wsypujemy sodę i dokładnie mieszamy. Tak powstałą pastą przecieramy przedmiot. Następnie spłukujemy – jeśli są jeszcze jakieś zabrudzenie trzeba powtórzyć proces. Na koniec osuszamy czystym ręcznikiem.

 

Gdy będziesz przechodził do etapu polerowania, warto ubrać bawełniane rękawiczki – na przedmiocie nie pozostaną odciski palców.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam

 

Zakupilem kolumne Celli z pojedynczym kranem ,odkrecilem kran i nie wiem jak zabrac sie za odkrecenie rurki od piwa ,jest taka mozliwosc w tym przypadku(moze ktos ma taka kolumne i moglby podpowiedziec jak za to sie zabrac).Zalaczam zdjecia kolumny.

post-7384-0-05826400-1400180697_thumb.jpg

post-7384-0-30350100-1400180730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ona czasem nie jest rozklepana (rozszerzona), tak żeby trzymała się na miejscu? Bo tak to wygląda. Spróbuj ewentualnie popchnąć ją delikatnie od spodu kolumny, chociaż nie wiem po co chcesz ją wyjmować?

Link to comment
Share on other sites

Rurka powinna być z KO, więc zrobiłbym 2 - 3% wodny r-r NaOH i wlał go do rurki, zatykając wcześniej jeden koniec. Po ok. 30 minutach wylałbym i pozbył się ewentualnych stałych zanieczyszczeń wyciorem zrobionym ze szmatki nawiniętej na twardy miedziany drut. Potem tylko dokładne płukanie. Można też po prostu podłączyć całość do kega, w którym będzie się znajdował r-r czyszczący (niekoniecznie NaOH) i przepuścić trochę r-ru tak żeby wypełnił całą linię i zostawić na te 30 minut, a potem przepuścić resztę i ew. przepłukać linię wodą (w zależności jakiego środka używasz).

Link to comment
Share on other sites

Jednym ze sposobów na usunięcie brudu z mosiężnych i miedzianych przedmiotów jest szorowanie ich mieszanką soli i octu

To sposób na zamianę brudu na problem z grynszpanem- miedzi się octem nigdy nie czyści!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.