Skocz do zawartości

Warzenie piwa w domu a papugi. Tak papugi! :)


aniolhc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może temat wyda się śmieszny dla Was. Ale właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie ma przeciw wskazań do warzenia piwa w kuchni w której urzędują paput. Oczywiście ptaki nie będą mi latać po chacie jak będę to robić. Bardziej chodzi mi o to czy orientuje się ktoś czy podczas zacierania czy też chmielenia nie wydzielają się jakieś substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie ptaszyn.

 

Może ktoś ma papugi i może potwierdzić, że nie ma się o co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ptaszory są przebadane i nic im nie jest. Mi zresztą też :). Co do piwska to faktycznie może coś się dostać z kurzem jak już brzeczka będzie chłodna. Papugi wyjadą do innego pokoju na czas warki. A co do tego że skoro ludziom nic nie jest nie oznacza że papugom też nic nie będzie. Dla ciekawych papugi zabija czekolada, awokado i długa lista innych roślin. Tak samo trzeba się pozbyć wszelakich teflonowych garów i patelni bo podczas gotowania wydziela się coś co nam średnio szkodzi a ptaki umierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet teflon niezarysowany coś wydziela?

 

Tak nowy nie porysowany. Ale w przypadku gdy np. przegrzejemy puste naczynie powyżej 260 stopni wydziela się pirolioza teflonu, która to truje ptaki na ludzi zresztą też. W sumie to ten teflon to narzędzie szatana i NWO :) lepiej zamienić na ceramikę.

 

A ja mam Nimfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez O piroliza teflonu,a jeśli już o to chodzi też miałem kiedyś aleksandrette obrożna i wiem że w kuchni wcale ptaków nie powinno się trzymać ,ze względu na własne dobro i ich ale to nie to forum

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, nawet bym nie podejrzewał, że coś takiego w ogóle istnieje.

Prawda, prze serialem Doktor House mało kto o tym słyszał. Ale jako, że wspomniany doktor chyba połowę swoich pacjentów o to podejrzewał, dziś nazwa jest bardziej kojarzona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.