Jump to content

Warzenie piwa w domu a papugi. Tak papugi! :)


aniolhc
 Share

Recommended Posts

Witam,

Może temat wyda się śmieszny dla Was. Ale właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie ma przeciw wskazań do warzenia piwa w kuchni w której urzędują paput. Oczywiście ptaki nie będą mi latać po chacie jak będę to robić. Bardziej chodzi mi o to czy orientuje się ktoś czy podczas zacierania czy też chmielenia nie wydzielają się jakieś substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie ptaszyn.

 

Może ktoś ma papugi i może potwierdzić, że nie ma się o co martwić.

Link to comment
Share on other sites

Moje ptaszory są przebadane i nic im nie jest. Mi zresztą też :). Co do piwska to faktycznie może coś się dostać z kurzem jak już brzeczka będzie chłodna. Papugi wyjadą do innego pokoju na czas warki. A co do tego że skoro ludziom nic nie jest nie oznacza że papugom też nic nie będzie. Dla ciekawych papugi zabija czekolada, awokado i długa lista innych roślin. Tak samo trzeba się pozbyć wszelakich teflonowych garów i patelni bo podczas gotowania wydziela się coś co nam średnio szkodzi a ptaki umierają.

Link to comment
Share on other sites

Nawet teflon niezarysowany coś wydziela?

 

Tak nowy nie porysowany. Ale w przypadku gdy np. przegrzejemy puste naczynie powyżej 260 stopni wydziela się pirolioza teflonu, która to truje ptaki na ludzi zresztą też. W sumie to ten teflon to narzędzie szatana i NWO :) lepiej zamienić na ceramikę.

 

A ja mam Nimfy.

Link to comment
Share on other sites

bez O piroliza teflonu,a jeśli już o to chodzi też miałem kiedyś aleksandrette obrożna i wiem że w kuchni wcale ptaków nie powinno się trzymać ,ze względu na własne dobro i ich ale to nie to forum

Edited by Gawon
Link to comment
Share on other sites

Gdyby nie to, nawet bym nie podejrzewał, że coś takiego w ogóle istnieje.

Prawda, prze serialem Doktor House mało kto o tym słyszał. Ale jako, że wspomniany doktor chyba połowę swoich pacjentów o to podejrzewał, dziś nazwa jest bardziej kojarzona ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.