Jump to content

Warzenie piwa w domu a papugi. Tak papugi! :)

aniolhc
 Share

Recommended Posts

Witam,

Może temat wyda się śmieszny dla Was. Ale właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie ma przeciw wskazań do warzenia piwa w kuchni w której urzędują paput. Oczywiście ptaki nie będą mi latać po chacie jak będę to robić. Bardziej chodzi mi o to czy orientuje się ktoś czy podczas zacierania czy też chmielenia nie wydzielają się jakieś substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie ptaszyn.

Może ktoś ma papugi i może potwierdzić, że nie ma się o co martwić.

Moje ptaszory są przebadane i nic im nie jest. Mi zresztą też :). Co do piwska to faktycznie może coś się dostać z kurzem jak już brzeczka będzie chłodna. Papugi wyjadą do innego pokoju na czas warki. A co do tego że skoro ludziom nic nie jest nie oznacza że papugom też nic nie będzie. Dla ciekawych papugi zabija czekolada, awokado i długa lista innych roślin. Tak samo trzeba się pozbyć wszelakich teflonowych garów i patelni bo podczas gotowania wydziela się coś co nam średnio szkodzi a ptaki umierają.

Nawet teflon niezarysowany coś wydziela?

Tak nowy nie porysowany. Ale w przypadku gdy np. przegrzejemy puste naczynie powyżej 260 stopni wydziela się pirolioza teflonu, która to truje ptaki na ludzi zresztą też. W sumie to ten teflon to narzędzie szatana i NWO :) lepiej zamienić na ceramikę.

A ja mam Nimfy.

bez O piroliza teflonu,a jeśli już o to chodzi też miałem kiedyś aleksandrette obrożna i wiem że w kuchni wcale ptaków nie powinno się trzymać ,ze względu na własne dobro i ich ale to nie to forum

Edited by Gawon

Gdyby nie to, nawet bym nie podejrzewał, że coś takiego w ogóle istnieje.

Prawda, prze serialem Doktor House mało kto o tym słyszał. Ale jako, że wspomniany doktor chyba połowę swoich pacjentów o to podejrzewał, dziś nazwa jest bardziej kojarzona ;)

• 3 weeks later...