Skocz do zawartości

osuszacz powietrza/pochłaniacz wilgoci podczas chmielenia


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

na dworze coraz chłodniej, czyli sezon warzelny już się zaczął. Pojawia się jednak problem - mam kuchnię jaką mam, co znaczy, że podczas chmielenia wyciąg nie daje rady odciągnąć pary - osadza się na wszystkich powierzchniach kuchni, szczególnie, że mam uchylone okno - zderzenie ciepłego i zimnego powietrza daje ciekawy efekt.

 

Niestety, skutek jest taki, że jeszcze przez chwilę po chmieleniu w całym mieszkaniu czuć, że to chmielenie było. I LP kręci lekko nosem.

 

Zastanawiam się, czy ktoś z Was używał może jakiego pochłaniacza wilgoci albo osuszacza, i ewentualnie jaka powinna być jego wydajność ;)

 

Znalazłem dwa:

300 ml / dzień

10 l / dzień

 

Jakieś sugestie? ;)

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważyłbym na początek inną opcję - kawałek rury wentylacyjnej i wentylator kanałowy. Wylot rury umieściłbym za oknem, bądź - jeśli jest taka możliwość - w kanale wentylacyjnym. Wlot jak najbliżej gara. Tak, żeby parę jak najszybciej wyrzucać na zewnątrz. Wydaje mi się, że w ten sposób osiągnie się lepszy efekt w usuwaniu wilgoci i zapachu.

Nie jestem też pewien, czy osuszacz usunie zapach po chmieleniu. Ale spróbować nie zawadzi. Jak coś, to mogę pożyczyć. Nie wiem, jaką ma wydajność, ale co najmniej kilka litrów na dzień. W instrukcji było napisane coś o wielkości pomieszczenia rzędu 40 m2. Do "odchmielania" nigdy go nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygrywa yarro :) przetestuję i zobaczę - odezwę się na PW.

 

Ciekawostką jest to, że na temat o osuszaniu odpowiada Doktor-Osuszanie, i jest to dokładnie pierwszy post :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wentylator kanarowy o wymiarze 12cm i wydajności 165 m3/h i do tego rura wentylacyjna giętka o długości 4m i grubości 12cm. Ten wentylator zamocuje na końcu rury a na początku zrobię jakby pokrywkę z dziurą na rurę.

I mam pytanie

Czy wystarczy taki wentylator i rura do odbierania oparów w kegu 50l a w przyszłości z gara 70l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taką możliwość dorzuć jeszcze do instalacji regulator obrotów wentylatora na 240V - będziesz mógł regulować wydajność, bo być może nie zawsze będzie potrzebna pełna moc. Swego czasu widziałem je w Castoramie za jakieś 40zł. Mam takie dwa (jeden reguluje prędkość obrotową mieszadła mag.) i jestem z nich bardzo zadowolony

post-5473-0-44773400-1383067400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię wątek, bo jestem na etapie szukania wentylatora do wyciągu.

 

 

 

Wentylator kanarowy o wymiarze 12cm i wydajności 165 m3/h i do tego rura wentylacyjna giętka o długości 4m i grubości 12cm. Ten wentylator zamocuje na końcu rury a na początku zrobię jakby pokrywkę z dziurą na rurę. I mam pytanie Czy wystarczy taki wentylator i rura do odbierania oparów w kegu 50l a w przyszłości z gara 70l ?
 

 

br.an.tr czy skonstruowałeś ten wyciąg i czy ten wentylator daje radę? Ogólnie jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inny wyciąg. A wcześniej miałem tak zrobione na samym końcu wentylator  165 m3/h (tylko nie jestem pewny czy taka była wydajność wentylatora czy nie 150 m3h) ,  rura pcv 4m (110), rura spiro wentylacyjna aluminiowa ok 1metr (120), kolanko pcv, odpływ 110 pionowy mocowany do pokrywki. Ten system sprawdzał się parę zajebiście ciągnęło. Używałem bez regulatora obrotów wentylatora. 

Teraz mam tak samo tylko rurę pcv mam krótszą bo sprzęt warzelny w innym miejscu stoi.  

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

U mnie tylko kwestia właśnie wydajności wentylatora, czy taki dawał radę.

Jeszcze pytanie czy pokrywka bezpośrednio na garze, czy jeśli będzie wyżej to też zaciągało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sam sobie przyznam złotą łopatę i odkopię temat, aby nie zaśmiecać forum.

 

Mój problem to warzenie na poddaszu, bez wentylacji. Mam co prawda 2 okna połaciowe, ale przy takich opadach jak dzisiaj i dobrej izolacji nie da się ich otworzyć, bo na dachu zalega śnieg. Tak więc z warzenia w ten weekend nici. Podobnie, gdy pada deszcz lub śnieg. Bez otwartych okien warzenie odpada, bo na poddaszu będzie sauna, a po czasie grzyb.

 

Wkurzony tym, że po raz kolejny pogoda mi pokrzyżowała plany warzelnicze zacząłem szukać remedium. Nie chcę ingerować w strukturę dachu, więc pomyślałem, że ograniczę chmielenie do 30 minut, co zmniejszy ilość pary oraz kupię osuszacz powietrza.

 

Teraz pytanie w jaki sprzęt zainwestować. Wydajność przeważnie podawana jest w litrach na dobę lub w powierzchni pomieszczenia. Moje poddasze ma ok 60m2 po podłodze, wyłączając klatkę schodową. Nie ma potrzeby jego ciągłego osuszania a jedynie podczas warzenia i tuż po nim. Prośba o praktyczną radę jak dobrać wydajność osuszacza. Sprawdzonym modelem też możecie poratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką powierzchnię ogarnia, taką jak w specyfikacji?

Jesteś w stanie oszacować jak szybko się zapełni zbiornik na skropliny przy intensywnym gotowaniu brzeczki, odparowanie powiedzmy 3-4l/h?

Co do ceny to myślę, że jestem elastyczny, byleby spełniał swoje zadanie. Choć wiadomo, zawsze lepiej wydać mniej niż więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję go w okresie zimowym "rotacyjnie" w kilku pomieszczeniach na poddaszu  (łazienka, sypialnia, pracownia), aby zminimalizować kondensację wody na oknach dachowych. Zatem o max. powierzchni Ci nie powiem.

Dane katalogowe trzeba traktować z wyczuciem, bo tam zwykle podają wydajność przy temperaturze 30 czy 35 stopni, czyli wtedy gdy zawartość wody w powietrzu jest duża. Albo na www Warmteca, albo Frala (nie pamiętam) są dane dla różnych wartości wilgotności względnych i różnych temperatur otoczenia i to mi się +/- pokrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.