Jump to content

łączenie/zamiana drożdży brewkit


góral123
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy jest sens do orginalnych drożdży 10 g dołączanych wraz z brewkitem firmy Better Brew dodać drożdże BrewGo -02 bo takie posiadam. Pytanie czy wogóle można łączyć drożdże różnych producentów. Brewkita chcę trochę stuningować: dodatkowym chmieleniem, zamiast cukru dodać słodu i jeszcze zrobić mini zacieranie 0,5 kg słodu.

Link to comment
Share on other sites

Doświadczenia z brewkitami nie mam, ale mieszanie różnych szczepów drożdży to nie jest dobry pomysł. Co do doboru odpowiednich drożdży nikt Ci nie pomoże dopóki nie opiszesz na jaki gatunek piwa wzorowany jest ten brewkit.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam pytanie czy jest sens do orginalnych drożdży 10 g dołączanych wraz z brewkitem firmy Better Brew dodać drożdże BrewGo -02 bo takie posiadam. Pytanie czy wogóle można łączyć drożdże różnych producentów..."

 

Witaj, robiłem niedawno Better Brew i dodałem do ich zestawu dodatkowo drożdze uniwersalne Coopersa - nie było żadnych problemów, wręcz przeciwnie, fermentacja pięknie ruszyła i drożdże przeżarły wszystko bodajże do 1 blg przy butelkowaniu. Także nie ma stresu z mieszaniem. Ja dodatkowo zapodałem drożdże Coopersa bo fermentacja przebiegała w dość niskiej temp. i miałem obawy czy ruszy :) wszystko się udało.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odgrzeję temat.

 

Better Brew - India Pale Ale

 

Opłaca się dołączone drożdże zamienić na S-04? Nms007 napisał mi w prywatnej wiadomości, że sam z tego brew-kitu korzystał i piwo wyszło niezbyt dobre. Robię co mogę, żeby problemu uniknąć.

Link to comment
Share on other sites

Raczej us05, plus część brzeczki można by dochmielić. Jaki masz garnek? Jeśli już doczytałeś, to pewnie planujesz ekstrakt słodowy, mógłbyś go dochmielić, plus chmielenie na zimno przy cichej fermentacji.

Link to comment
Share on other sites

Ekstrakt słodowy już mam (a raczej mieszankę 5/5 z Browamatora). Dochemilić na zimno jeszcze na spokojnie mogę, ale garnka póki co nie mam. Myślałem o S-04 ze względu na estry owocowe, które chciałbym w gotowym piwie uzyskać. Dlaczego US-05 będą lepsze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.