Jump to content

łączenie/zamiana drożdży brewkit

góral123
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy jest sens do orginalnych drożdży 10 g dołączanych wraz z brewkitem firmy Better Brew dodać drożdże BrewGo -02 bo takie posiadam. Pytanie czy wogóle można łączyć drożdże różnych producentów. Brewkita chcę trochę stuningować: dodatkowym chmieleniem, zamiast cukru dodać słodu i jeszcze zrobić mini zacieranie 0,5 kg słodu.

Doświadczenia z brewkitami nie mam, ale mieszanie różnych szczepów drożdży to nie jest dobry pomysł. Co do doboru odpowiednich drożdży nikt Ci nie pomoże dopóki nie opiszesz na jaki gatunek piwa wzorowany jest ten brewkit.

Witam

Mam pytanie czy jest sens do orginalnych drożdży 10 g dołączanych wraz z brewkitem firmy Better Brew dodać drożdże BrewGo -02 bo takie posiadam. Pytanie czy wogóle można łączyć drożdże różnych producentów..."

Witaj, robiłem niedawno Better Brew i dodałem do ich zestawu dodatkowo drożdze uniwersalne Coopersa - nie było żadnych problemów, wręcz przeciwnie, fermentacja pięknie ruszyła i drożdże przeżarły wszystko bodajże do 1 blg przy butelkowaniu. Także nie ma stresu z mieszaniem. Ja dodatkowo zapodałem drożdże Coopersa bo fermentacja przebiegała w dość niskiej temp. i miałem obawy czy ruszy :) wszystko się udało.

• 1 month later...

Odgrzeję temat.

Better Brew - India Pale Ale

Opłaca się dołączone drożdże zamienić na S-04? Nms007 napisał mi w prywatnej wiadomości, że sam z tego brew-kitu korzystał i piwo wyszło niezbyt dobre. Robię co mogę, żeby problemu uniknąć.

Raczej us05, plus część brzeczki można by dochmielić. Jaki masz garnek? Jeśli już doczytałeś, to pewnie planujesz ekstrakt słodowy, mógłbyś go dochmielić, plus chmielenie na zimno przy cichej fermentacji.

Ekstrakt słodowy już mam (a raczej mieszankę 5/5 z Browamatora). Dochemilić na zimno jeszcze na spokojnie mogę, ale garnka póki co nie mam. Myślałem o S-04 ze względu na estry owocowe, które chciałbym w gotowym piwie uzyskać. Dlaczego US-05 będą lepsze?