Skocz do zawartości

kadź z płaszczem wodnym


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś kadź warzelną z płaszczem wodnym?

pytam,bo oglądałem tą ofertę z działu "ciekawe aukcje":

http://tablica.pl/oferta/kociol-uniwersalny-do-wazenia-piwa-domowego-ID3w2tx.html#d0f24972ec

rozmawiałem ze sprzedawcą , mówił ,że gotował na palniku gazowym i na moje pytanie jak mocno się gotowało,powiedział "lekko bulkało" .Pytałem,czy dosypywał soli do wody w płaszczu-nie dosypywał,nie chce mi się za bardzo wierzyć,że mu to "bulkało"

Jestem zainteresowany taką konstrukcją, stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia piwa o ile dobrze pamiętam ma płaszcz olejowy ale w kadzi zaciernej i wydaje mi się, że tylko tam ma to sens. Taki płaszcz to fajna sprawa, tylko pewnie bardzo trzeba pilnować temperatury, bo to trochę jak czołg na łyżwach.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko poco ten płaszcz wodny? Lepiej wlać tam glicerynę.

Myslałem o soli kuchennej , nie miałem do czynienia z gliceryną-do tego płaszcza wchodzi ponad 10litrów -gliceryna ma temp wrzenia 290 st , może 50/50 z wodą tez by było

A płaszcz można wykorzystać po warzeniu jako chłodnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumię-warzysz normalnie w kotle ale płaszcz używasz tylko do chłodzenia?Czy warzysz w tym kotle z płaszczem ale nie wlewasz do płaszcza wody?

Znasz budowę kotła Speidla? Mam kopię zmodyfikowaną o płaszcz właśnie. Oryginalny Speidel Braumeister nie ma płaszcza.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumię-warzysz normalnie w kotle ale płaszcz używasz tylko do chłodzenia?Czy warzysz w tym kotle z płaszczem ale nie wlewasz do płaszcza wody?

Znasz budowę kotła Speidla? Mam kopię zmodyfikowaną o płaszcz właśnie. Oryginalny Speidel Braumeister nie ma płaszcza.

Teraz rozumie

W moim przypadku grzanie jest przez płaszcz,dlatego mam wątpliwości czy da się zagotować brzeczkę grzejąc poprzez ten płaszcz z wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.