Jump to content

kadź z płaszczem wodnym

marbelka
 Share

Recommended Posts

Ma ktoś kadź warzelną z płaszczem wodnym?

pytam,bo oglądałem tą ofertę z działu "ciekawe aukcje":

http://tablica.pl/oferta/kociol-uniwersalny-do-wazenia-piwa-domowego-ID3w2tx.html#d0f24972ec

rozmawiałem ze sprzedawcą , mówił ,że gotował na palniku gazowym i na moje pytanie jak mocno się gotowało,powiedział "lekko bulkało" .Pytałem,czy dosypywał soli do wody w płaszczu-nie dosypywał,nie chce mi się za bardzo wierzyć,że mu to "bulkało"

Jestem zainteresowany taką konstrukcją, stąd moje pytanie

Pracownia piwa o ile dobrze pamiętam ma płaszcz olejowy ale w kadzi zaciernej i wydaje mi się, że tylko tam ma to sens. Taki płaszcz to fajna sprawa, tylko pewnie bardzo trzeba pilnować temperatury, bo to trochę jak czołg na łyżwach.

Edited by karczmarz

Tylko poco ten płaszcz wodny? Lepiej wlać tam glicerynę.

Myslałem o soli kuchennej , nie miałem do czynienia z gliceryną-do tego płaszcza wchodzi ponad 10litrów -gliceryna ma temp wrzenia 290 st , może 50/50 z wodą tez by było

A płaszcz można wykorzystać po warzeniu jako chłodnicę

nie rozumię-warzysz normalnie w kotle ale płaszcz używasz tylko do chłodzenia?Czy warzysz w tym kotle z płaszczem ale nie wlewasz do płaszcza wody?

Znasz budowę kotła Speidla? Mam kopię zmodyfikowaną o płaszcz właśnie. Oryginalny Speidel Braumeister nie ma płaszcza.

Edited by Jacenty

nie rozumię-warzysz normalnie w kotle ale płaszcz używasz tylko do chłodzenia?Czy warzysz w tym kotle z płaszczem ale nie wlewasz do płaszcza wody?

Znasz budowę kotła Speidla? Mam kopię zmodyfikowaną o płaszcz właśnie. Oryginalny Speidel Braumeister nie ma płaszcza.

Teraz rozumie

W moim przypadku grzanie jest przez płaszcz,dlatego mam wątpliwości czy da się zagotować brzeczkę grzejąc poprzez ten płaszcz z wodą