Skocz do zawartości

maori amber


pepe11

Rekomendowane odpowiedzi

uwarzyłem Maori Amber z zestawu Twój Browar na Mauribrew Ale , pierwszy raz mam tak mętne piwo , stoi dwa tygodnie i nadal jest mętne jak żytnie . Robił może ktoś to piwo ? jak z klarownością ?

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kończy fermentację cichą. Przy zlewaniu z burzliwej było już całkiem klarowne. Jakich drożdży używałeś? Moje fermentuje na Mangrove Jack's M44.

 

Mauribrew Ale , bodaj pierwszy raz je dodałem , zawsze mam bardzo klarowne piwa a tym razem jak sok z dżdżownic

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolną fermentacją nie mam żadnego doświadczenia. Drożdży MJ też używałem pierwszy raz - zachowywały się dość dziwnie, strasznie długo startowały. Ale przy zlewaniu na cichą piwo było już całkiem klarowne.

 

dałem Ale nie Lager tak jak w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie ten zestaw zachowywał się podczas fermentacji strasznie dziwnie. Dałem uwodnione Mauribrew Ale. Sprawdzałem po tygodniu, a tu stanęło na 6 blg. Po kilku dniach dalej 6. Zamieszałem ostro, wrzuciłem fermentor do 20 stopni i dalej to samo. Dodatkowo strasznie waliło siarkowodorem. Minęło 2 tygodnie burzliwej wiec na wszelki wypadek przelałem na cichą. Po tygodniu postanowiłem zabutelkować ( siarkowodór się zredukował do ledwie wyczuwalnego poziomu) i zrobiłem syrop z mniejszą ilością cukru do refermentacji. Zazwyczaj daję 120-140 g, a tutaj dałem 90g, żeby czasem nie narobić granatów. Tak właściwie to nie liczyłem już na to, że na cichej drożdże dojedzą. Mocno się zdziwiłem jak zmierzyłem, że zeszło do 3 Blg. Próbka leżała sobie z boku i się odgazowywała oraz podgrzewała do 20 stopni, a ja zabutelkowałem całą warkę będąc przekonanym, że dalej jest 6 blg. :ble: Po refermentacji piwo wydaje się być przegazowane. :/ Najlepsze jest to, że mój kolega kupił ten sam zestaw ( warzył w tym samym czasie co ja) z tym, że dał gęstwę Notthingamów i scenariusz był taki sam. Niskie odfermentowanie na burzliwej, siarkowodór i dofermentowanie na cichej rzędu kilku blg. :/ Co za dziwny zbieg okoliczności... :smilies: Co za dziwne piwo... :roll:

 

Edytka:

Piwo u mnie mętne jak cholera... :smilies:

Edytowane przez Pawcio_1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w butelkach stoi drugi tydzień już. Mętne strasznie i raczej nie ma szans na wyklarowanie - taka zbrudzona wręcz woda z kałuży :( Zmętnienie było już obecne po gotowaniu. Cukry na pożarcie rzuciłem suchym Danstarom w wersji Nottingham. Żadnych niespodziewanych zapachów - przefermentowało z 13BLG (19 litrów) do 3,5 BLG. W tamtym tygodniu otwierałem butelkę do zwyczajowego testu tydzień co tydzień - w smaku poprawne, bez nieoczekiwanych niespodzianek. Dość łagodne pomimo bogatszego chmielenia, bardzo fajny aromat smakowo zapachowy - zobaczymy jak smak będzie się układał w kolejnych tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie butelkowane 4 luty 2014 - dziś nadal mętne i raczej nic tego już nie zmieni ;) Smak za to się ułożył i jest fajny - znajomi zachwyceni, ja podchodzę sceptycznie. Początkowo było dziwnie - fajne aromaty chmielowe, które po około połowie szklanki ustępowały w smaku i piwko było nijakie. Dziś już zdecydowanie lepiej - pewnie z czasem będzie jeszcze smaczniej ;) Podsumowując - bez szału i raczej już na ten zestaw się nie skuszę.

 

Co do mętności - u mnie tez po gotowaniu wyglądało jak woda z kałuży (przed gotowaniem - po filtracji jest w porządku). Co może być powodem? Chmiel? Białka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.