Skocz do zawartości

Browar Rychlak i Syn - Klepkowe 19°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek to co widać. Na butelkę doklejona została fajna, ręczna grafika. Z drugiej strony ręczny opis na formatce.

 

post-3232-0-38781100-1381732640_thumb.jpg

 

Piwo leżakowane było w beczce.

 

Kolor: złoty, wpadający już prawie w miedź, mocno opalenizujące

Piana: była adnotacja że piwo może być jeszcze nie nagazowane i faktycznie było tylko lekko musujące ale akurat to nie przeszkadzało

Zapach: mocne winne aromaty, białe wino, sherry, nie wyczułem nut chmielowych ani ziół

Smak: dość jednowymiarowy, słodki, wręcz oblepiający, likierowaty, po nim taninowy finisz, taniny jak mniemam od beczki, przyjemne, lubię ten efekt jak i w winach tak i w piwach, chmielu również nie wyczuwam, być może jest od niego jakaś goryczka ale wspomniane taniny beczkowe je maskują, alkohol schowany, lekko rozgrzewa na końcu

 

Ogólne wrażenia:

Piwo typowe degustacyjne, 1h na tak mała buteleczkę to wcale nie jest za długo, dobrze spasowało to słonych jak i słodkich przekąsek. Słód i chmiel praktycznie nieobecny, ziół nie wyczułem ale pewnie wyjdą z czasem na wierzch, aż dziw że piwo ma taki charakter bo tak naprawdę postronna osoba mogłaby powiedzieć że jest to wino wzmacniane, likier czy też nalewka. To czego brakowało mi w tym piwie to właśnie brak piwnych akcentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.