Skocz do zawartości

Pierwszy Lager/Pilsner


Dziajl

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fermentis.com/wp-content/uploads/2012/06/SFA_S04_PL.pdf

 

Podstawowo zalecają jednak uwadniać. Alternatywnie można wsypywać do brzeczki tak piszą w specyfikacji, ale skoro są doniesienia naukowe na temat, że rehydratacja w wodzie jest lepsza to czemu tego nie robić?

 

Oczywiście zaraz ktoś napisze: "ja nie uwadniam i piwa są super" to nie oznacza, że takie postępowanie jest dobre. Tak samo jak ktoś pisze, że wrzątkiem fermentor obmywa to jego dezynfekcja i infekcji niby brak.

 

Co ciekawe dla w34/70 przy dodawaniu drożdży w temperaturze 12°C zalecają nawet 24 g drożdży na 20 L. Czyli 2 paczki lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe dla w34/70 przy dodawaniu drożdży w temperaturze 12°C zalecają nawet 24 g drożdży na 20 L. Czyli 2 paczki lekko.

 

Pytałem o to i kilku doświadczonych piwowarów min. Wihura jak dobrze pamiętam , potwierdziło , że na warkę 20 litrową spokojnie wystarcza jedna saszetka zaróno W34/70 jak i S-23 . Tak zrobiłem i okazało się , że bardzo szybko mi ruszyły . Może dlatego , że startowałem je w temp. pokojowej a do 13 st.C wyniosłem po pierwszych objawach fermentacji . Mam nadzieję , że dobrze wykonają całą robotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...
20 minut temu, smerf08365 napisał:

Podepnę się pod temat. Robiłem pierwszego pilsa, był to zestaw z ekstraktów z TWÓJ BROWAR i wyszedł strasznie ciemny a pils kojarzy mi się z jasnym piwem. To dlatego że z ekstraktów czy po prostu taki wychodzi? 

A jakie to ekstrakty? Jasne? To powinno wyjść jasne. Być może lekko przypaliłeś przy gotowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jancewicz napisał:

A jakie to ekstrakty? Jasne? To powinno wyjść jasne. Być może lekko przypaliłeś przy gotowaniu. 

Tak, właśnie jasne ekstrakty. Garnek nie był przypalony i też cały czas mieszałem. Przed rozlewem do butelek było czuć taki jakby syrop w fermentorze.  W smaku całkiem dobre wyszło. Poniżej zdjęcie z pomiaru po burzliwej. 

received_375925457000657.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smerf08365 napisał:

Tak, właśnie jasne ekstrakty. Garnek nie był przypalony i też cały czas mieszałem. Przed rozlewem do butelek było czuć taki jakby syrop w fermentorze.  W smaku całkiem dobre wyszło. Poniżej zdjęcie z pomiaru po burzliwej. 

received_375925457000657.jpeg

Rzeczywiście, trochę dziwny kolor, jak na jasny ekstrakt. Wygląda na połączenie jasnego z bursztynowym.

Ja używam tylko jasnych ekstraktów z TB i rzeczywiście, nie dają słomkowej barwy. Jest to taka żółta/złota barwa, ale tu na zdjęciu jest zdecydowanie za cimne jak na jasny ekstrakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smerf08365 napisał:

Garnek nie był przypalony i też cały czas mieszałem.

Jak dodajesz ekstrakty? Zsuwasz gar z plyty grzewczej przy wlewaniu ekstraktu? Po rozmieszaniu spowrotem na palnik. Warto tak postępować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, anteks napisał:

Z mojego skromnego doświadczenia napisze że nawet ekstrakt jasny jest ciemny, no chyba że kukurydzianego dodasz

To prawda aczkolwiek to co kolega pokazał na zdjęciu wydaje mi się mimo wszystko trochę zbyt ciemne jak na użycie wyłącznie ekstraktów jasnych. Może po prostu taka partia. Jaki producent? Pewnie WES. Kolejną warkę będę robił właśnie na WES więc będę miał porównanie do Bruntala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje z ekstraktów Bruntala też wychodziły takie bursztynowe i teraz za cholerę nie mogę się przyzwyczaić do tych z zacierania, bo mają barwę taką słomkową. Zdjęcie lagera z ekstraktów:

IMG_20200805_232316.thumb.jpg.9dfccb16c58430d6509073dc0e044d37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja APA na jasnych ekstraktach (+ 0,3kg biscuita). Wglada dużo jaśniej. Na zdjęciach dużo też zależy od kąta padania światła. 

20201222_194718.jpg

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam że proces utlenienia powoduje przyciemnienie barwy. Widać to szczególnie w piwach mocniej chmielowych wraz z upływem czasu, ale w pilsach też mi się zdarzało.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A nie lepiej fermentować zacierać 62°C/72°C po pół godziny a następnie fermentowć w temp. 7-10°C? Warzenie brzeczki 90min też zbyt długie bo wyjdzie zbyt dużo związków Miliarda. Kiedyś piłem uwarzonego w ten sposób lagera, z zasypek 85% pilzneński i 15% wiedeński, był to chyba najlepszy lager w moim życiu (znajomy tak uwarzył). 

Jak sądzicie?

Edytowane przez Igorrodz
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorrodz napisał:

A nie lepiej fermentować 62°C/72°C po pół godziny a następnie fermentowć w temp. 7-10°C? Warzenie brzeczki 90min też zbyt długie bo wyjdzie zbyt dużo związków Miliarda. Kiedyś piłem uwarzonego w ten sposób lagera, z zasypek 85% pilzneński i 15% wiedeński, był to chyba najlepszy lager w moim życiu (znajomy tak uwarzył). 

Jak sądzicie?

Fermentacja w 62'C/72'C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.