Skocz do zawartości

Ile glukozy z Apteki zamiast piwowarskiej - pilne


Browariat

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, gdzieś czytałem że ta glukoza z apteki jest mniej uwodniona niż ta "piwowarska". Niestety właśnie butelkuję i odkryłem że nie mam piwowarskiej, mogę tylko biec do apteki.

Czy ktoś wie czy i ile mniej powinienem takiej aptecznej użyć zamiast "piwowarskiej"? z góry dzięki!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to o to chodzi to chyba znalazłem:

 

Użytkownik leszcz007 edytował ten post 12 wrzesień 2013 - 22:53:

a założenie będzie wynikło z tego, że 100g sacharozy = 105g glukozy (bezwodnej) = 116g glukozy krystalicznej = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę: bezwodna to ta z apteki a krystaliczna ta ze sklepu piwowarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w google "glukoza krystaliczna" i sprawdziłem kilka losowo wybranych produktów - wszędzie traktuję tekstem, że zawiera "powyżej 99%" czystej glukozy. Wynika z tego, że jest ona praktycznie bezwodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice kiedyś mieli aptekę. Glukoza kosztowała około 20 zł za kg. Jakie są ceny teraz nie wiem.

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dla dziecka nie nadaje się taka delekta? ktora i tak jest droga, bo już chyba pod 3zł podchodzi za 100g.

no i co z tego że jest "mniej uwodniona"

obie są w proszki więc jej "wilgoć" czy ki wie o co chodzi, rozchodzi się o jakieś 0,000004% na oko ;)

a jak nie daj boźe taką suchą aptekarską glukozę otworzymy w domu to w kontakcie z wilgocią w powietrzu traci swoje właściwości

i szlag wszytko trafia, nadaje się tylko do śmieci.

 

pytanie jak zrobić syrop do refermentacji, z tej aptecznej glukozy nie tracąc jej suchości-właściwości? :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem glukoza to glukoza, ta z apteki będzie bardziej sterylna moze i tyle. Ile moze byc cukru w cukrze.. Zamknij w suchym słoiku albo dobrym worku strunowym i schowaj w suche chłodne miejsce, raczej nie ma co świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.