Skocz do zawartości

Domowy zapas surowców


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od kilku dni się zastanawiam, żeby zgromadzić w domu zapas surowców w postaci kilkunastu kg słodów podstawowych +słody specjalne+słody barwiące. Do tego chmiele, ewentualnie jakieś podstawowe drożdże suche . Jak do tej pory zawsze zamawiam zestawy , natomiast zawsze jest dylemat co zamówić :) .

 

Dlatego myślę o tym, żeby kupić jednorazowo jakieś większe ilości słodów tak ,aby można było uwarzyć różne piwa (wiadomo że nie wszystkie) . Jakie macie propozycje na takie zapasy .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon kupiłem:

Pilzneński 25kg - baza do jasnych lagerów

Pale Ale 25kg - baza do ale

Monachijski II 25kg - baza do porterów i koźlaków

Pszeniczny 25kg - do pszenicznych i dodaję do każdej warki na pianę

Karmelowe ~20kg - no to wiadomo po co, ja mało karmelowych używam ogólnie :)

Około 10kg palonych - robię dużo ciemnych piw

 

Kupiłem jeszcze worek wiedeńskiego, no ale tu za wielkiej różnicy nie ma moim zdaniem, do pilzneńskiego,

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek wystarczy Ci worek 25-kg pilzneńskiego, 5-kg monachijskiego (wolę ten ciemniejszy, około 25 EBC), jeżeli chcesz robić pszenice to 5 kg pszenicznego. Kilogram jasnego karmelowego około 5 EBC, kilogram karmelowego około 50 EBC, kg karmelowego około 150 EBC, kg karmelowego około 300 EBC, kg czekoladowego, kg jęczmienia palonego. Jeżeli chcesz robić wędzone to oczywiście jeszcze słód wędzony. Jaki chmiel i drożdże to już zależy od tego jakie konkretnie piwa planujesz, ale zawsze przyda się trochę świeżych polskich chmieli (marynka, lubelski, sibilla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek pale, worek pilzneńskiego, po 5 kg pszenicznego i monacha, 2 kg karmelowy 150, po 1 kg karmelowe ciemny i jakiś jasny 30-50, po pół kilo czekoladowy i czarny. Zestaw uniwersalny.

Chmiel to już co kto lubi warzyć, ale nie ma co robić wielkich zapasów. U mnie zawsze jest trochę Sybilli, reszta w miarę potrzeby.

No i 1-2 saszetki suchych drożdży, US-05 i coś angielskiego, na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słody można trzymać w ujemnych temperaturach? Czy śrutowanie ma na to wpływ?

 

Zakładam, że będą dość szczelnie zamknięte w worku + pudle tekturowym, ew. plastikowym. Chodzi o trzymanie na zabudowanym (ale bez ogrzewania) balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słody można trzymać w ujemnych temperaturach? Czy śrutowanie ma na to wpływ?

 

Zakładam, że będą dość szczelnie zamknięte w worku + pudle tekturowym, ew. plastikowym. Chodzi o trzymanie na zabudowanym (ale bez ogrzewania) balkonie.

 

może być tak, że nawet na takim zabudowanym balkonie będzie większa niż w mieszkaniu wilgotność

prosta stacja meteo z higrometrem by Ci dała większy ogląd na sprawę

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność to kumam, że działa niekorzystnie, ale jak z ujemnymi temperaturami?

 

działa pośrednio niekorzystnie

scenariusz: wystawisz szczelnie zamknięte słody z 22st na balkon 10st i mniej - wewnątrz pojemnika/torby ze słodami skropli ci się para wodna (patrz punkt rosy)

dalej już kumasz ;)

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.