Skocz do zawartości

Spotkania Piwowarów Domowych Tustela (Śląsk Cieszyński)


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będziemy się spieszyć ;)

Planuję mniej więcej taki rozkład dnia:

9.00 -10.30 śrutowanie, podgrzewanie wody

10.30 -12.00 zacieranie

12.00 -13.30 filtracja, wysładzanie

13.30 -15.00 gotowanie i chmielenie

15.00 - 16.30 chłodzenie

16.30 -23.00 degustacje, pogaduchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zorganizujemy jakąś wymianę drożdżaków?

Niestety ja się nie dołożę, bo plany warzelnicze mi się przesunęły, ale chętnie przygarnąłbym coś do stautów i pszenic. Witbirowe byłyby też w cenie :D;)

 

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy się spieszyć ;)

Planuję mniej więcej taki rozkład dnia:

9.00 -10.30 śrutowanie, podgrzewanie wody

10.30 -12.00 zacieranie

12.00 -13.30 filtracja, wysładzanie

13.30 -15.00 gotowanie i chmielenie

15.00 - 16.30 chłodzenie

16.30 -23.00 degustacje, pogaduchy ;)

No to trzeba zabrać wygodne buty ;)

 

Może zorganizujemy jakąś wymianę drożdżaków?

My niestety nic narazie nie mamy :( .

Zapraszamy wszystkich serdecznie :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieśmiałe pytanie do wybierających się... tydzień później (26.10) prowadzę warsztaty kulinarne dyniowe, na jakimś "dniu dyni" w Dębowcu. Będę opowiadał o tym, że dynia ma wielorakie zastosowanie w kulinariach i że można nawet zrobić piwo dyniowe. Bardzo chętnie pokazałbym to na przykładzie i dał do spróbowania uczestnikom odrobinkę takiego piwa... niestety ja takiego jeszcze nie uwarzyłem [z resztą niewiele jeszcze uwarzyłem :P]. Może ktoś z Was ma i chciałby podzielić się 2-3 butelkami Pumpkin Ale w celu poszerzenia horyzontów nieświadomym odbiorcom. :)

 

Wiem, że pytanie jest trochę nie w porę - bo starego już pewnie nie ma, a nowego jeszcze ... ale a nuż...

 

Nie wiem jeszcze jak bym mógł się odwdzięczyć - ale jestem otwarty na różne propozycje :)

Edytowane przez mico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Pablo zaproponował to samo mi.

Pogadam z ludźmi którzy mnie tam zaprosili, na warsztaty moje mam 2 godziny, ale pewnie to nie byłby problem dla nich, gdyby przedłużyć.

Jakie byłyby w przybliżeniu koszty takiego pokazu?

[edit] albo to juz na priv.

 

[edit2] "Właśnie Pablo zaproponował to samo mi" HA! mistrz joda to sam uczył składni mnie! :P

Edytowane przez mico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty - praktycznie żadne. Surowce mogę dostarczyć za free, sprzęt też się znajdzie.

mico!

Jak czegoś braknie to my pomożemy :) .

 

Dzięki! Podkręciłem organizatorów tych moich warsztatów - strasznie się zajarali i mają pogadać z właścicielami "willi słonecznej", gdzie Dzień Dyni ma miejsce. Będę coś wiedział po południu - juro w Topoleju się dogadamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszamy na pokaz warzenia piwa Pumpkin Ale, do Willi Słonecznej w Dębowcu w sobotę 26.10.2013.

Startujemy najprawdopodobniej o godzinie 12.00, warzenie potrwa prawdopodobnie do godz. 18.00. W między czasie również możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych-dyniowych. :)

Więcej szczegółów już wkrótce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę stosował tego typu chłodzenia-nie stać mnie na basen, :smilies:

Tylko drogo, drogo .... ;):smilies: .Kto bogatemu zabroni ;):lol: ?

 

Najważniejsze, że cel został osiągnięty.

Dokładnie :) .A w plenerze trzeba sobie jakoś radzić :D .

 

mico ! Oczywiście, że za tydzień się spotkamy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłam tematy dotyczące naszych dotychczasowych spotkań w jeden, tak chyba będzie wygodniej :)

 

Dla przypomnienia - spotykamy się w najbliższą sobotę w Dębowcu na Święcie Dyni, będziemy warzyć Pumkin Ale, a 16.11.2013 wybieramy się na wycieczkę po polskich i czeskich minibrowarach:

BROWARY RESTAURACYJNE

POLSKO CZESKIEGO POGRANICZA

WYCIECZKA PIWOWARÓW DOMOWYCH I SYMPATYKÓW DOMOWEGO PIWOWARSTWA

W DNIU 16.11.2013

 

 

W programie wycieczki:

godz. 8.30 – spotkanie uczestników na ul. Hajduka w Cieszynie i przejazd do Raciborza,

w godz. 10.00 – 11.30 spotkanie z piwowarem i degustacja piwa w browarze „Rynek” w Raciborzu,

w godz. 11.30 – 12.30 przejazd do Ostrawy

w godz. 12.30 – 14.00 zwiedzanie interaktywnej ekspozycji U 6 „ŚWIAT TECHNIKI DLA MAŁYCH I DUŻYCH” na terenie byłej huty VITKOVICE,

w godz. 14.30 – 16.30 obiad i degustacja piw w browarze restauracyjnym „WE DWORZE” w podostrawskim Racimowie,

w godz 16.30 – 17.00 przejazd do Karwiny,

w godz. 17.00 – 18.30 spotkanie z piwowarem i degustacja piwa w browarze restauracyjnym „LARISCH” w Karwinie,

w godz 18.30 – 19.00 powrót do Cieszyna

 

Koszt zależny jest od ilości uczestników i waha się w granicach od 50 do 70 zł.

Ilość miejsc 20. W cenie wycieczki jest transport oraz ubezpieczenie uczestników.

Cena nie obejmuje kosztów obiadu, piwa i przekąsek do piwa.

Wstęp na ekspozycję „ŚWIAT TECHNIKI…” 75 Kc

Zgłoszenia z podaniem danych potrzebnych do ubezpieczenia (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania) przesyłać na adres pedro83@wp.pl . W zwrotnym emailu zostanie przesłany nr konta na który należy przelać zaliczkę w wysokości 30 zł/osoba. Osoby, które zrezygnują z uczestnictwa po 10.11.2013 muszą się liczyć z utratą całości lub części wpłaconej zaliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 19.11.2013 wybieramy się na wycieczkę po polskich i czeskich minibrowarach:

Oczywiście wycieczka ma być 16.11.2013r, tak jak ustaliliśmy na spotkaniu :)

Już edytowałam. Coś mi się pomyliła 6 z 9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.