Skocz do zawartości

Piwa Weny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja lubię Munich Lagery. Warzę już na nich 3 lub 4 sezon i są super.

Są' date=' są. Chyba pół Bambergu na nich jedzie, takie mam odczucia smakowe.[/quote']

Czytałem, że ten szczep nie ma zastosowania w przemyśle, ze względu na dużą produkcję diacetylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytałem, że ten szczep nie ma zastosowania w przemyśle, ze względu na dużą produkcję diacetylu

W przemyśle może tak, ale w tych małych browarkach bamberdzkich czemu nie. Oczywiście moge sie mylić, ale takie mam odczucia smakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nich warzę piwa ciemne, koźlaki, portery, i inne ciemnopodobne. Warzyłem na nich pilsa tylko jednego bo mi to nie odpowiada. Ktoś na forum napisał, że są dobre do pilsa, ale stwierdziłem, że to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kosztowałem piwa 65 , ale piłem wczoraj piwo nr 68. Opinia bardzo pochlebna, pianka, zapach ok. , ale w smaku coś mi przeszkadza. nie wiem co, ale tego nie pwoinno być w takim piwie. Był to wg mnie pils, ale ? właśnie może też na Munich Lagerach.

A tak przy okazji to Ci napiszę, że to moje 138 pils jako jedyny był na tych właśnie drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kosztowałem piwa 65 , ale piłem wczoraj piwo nr 68. Opinia bardzo pochlebna, pianka, zapach ok. , ale w smaku coś mi przeszkadza. nie wiem co, ale tego nie pwoinno być w takim piwie. Był to wg mnie pils, ale ? właśnie może też na Munich Lagerach.

A tak przy okazji to Ci napiszę, że to moje 138 pils jako jedyny był na tych właśnie drożdżach.

To był Helles, nooo, cos ma takiego. Ale już drożdże były zmęczone więc może dlatego. Tak, Munichy, cały sezon lagerowy jechałem na nich.

 

Co do 138 to juz sam nie wiem.

 

Przedyskutujemy to w Żywcu. Jeżeli mieliśmy podobny zasyp, drożdze, a wyszły całkowicie inne piwa to musi byc "wina" wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów otrzymałem parę piw więc i je wrzucę:

 

Browar Wena - warka 111

 

Kolor ciemnobrązowy, piwo klarowne.

Piana trwała, drobno-pęcherzykowa, gęsta, kremowa i utrzymująca się, pozostająca na szkle.

Zapach karmelowy, trochę drożdżowy.

Smak słodowo-karmelowy z dobrze scharmonizowaną goryczką.

Kolejny bardzo smaczny ciemniak. Dzięki!

No to i ja swoje 3 grosze do tej warki.

Co do piany całkowicie się zgadzam. Piana naprawdę wzorowa, oblepia szkło aż miło patrzeć. Kolor moim zdaniem jednak mocno wpada w czerwień, nazwałbym go raczej ciemno czerwonym niż brązowym.

Zapach, i tu też mam inne wrażenia: słodowy owszem ale ten drugi składnik dominujący w aromacie wydaje mi się nie karmelowy ale miodowy. Podobnie w smaku czuć tę miodowość, jest ona jednak wytrawna i słodyczy w smaku jest mało, za to dawka goryczki jest potężna i to ona tu dominuje. Piwo jest wyraźnie wytrawne. Poza tym smak jest wręcz niezwykle czysty. Wysokie nasycenie i lekkość tego piwo daje mu dużą rześkość, doskonałe na upał. Pytanie do piwowara: użyłeś miodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 129 Pomroczne Ciemne.

13,8°Blg, 5,5% alk.

 

Kolor piwa - czarny, pod światło widać że klarowne.

Piana - trwała, średnio-pęcherzykowa, kremowa.

Zapach słodowy (tu karmelowe, lekko palone, chyba od słodu żywickiego)

Smak również słodowy, karmelowy, lekko nachmielony.

 

Ogólnie to super piwo. Smakowite, pijalne i bez wad.

Mam właśnie przyjemność pić to piwo. Bardzo dobre, jak napisał Pieron. Nasycenie duże ale piana średnio trwała, po 2-3 minutach pozostawia tylko kożuszek. Zapach słodowy z nutami karmelu, toffi. Smak słodki acz nie za bardzo, goryczka minimalna. Finisz zdecydowanie słodki. Bardzo dobre, czyste w smaku (u Weny to chyba standard) piwo.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARKA 111 - tam nie było miodu. Teraz nie mam przy sobie notatek więc nie napiszę co tam było, ale piwo ma conajmniej 1,5 roku.

O! No to ciekawe, bo moim zdaniem dość wyraźnie było czuć smak podobny jaki daje dodatek miodu. Dziwne, że wiek piwa nie wpłynął na złagodzenie goryczki, która moim zdaniem jest dominująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że to sprawa zacierania i warzenia sprawia że wyczuwamy miód (nawet i samej fermentacji). Również miałem parę takich piw. Co ciekawe po burzliwej a jeszcze bardziej po cichej smakowo było nieciekawie, a po dwóch miesiącach w butelkach rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 156 Munich Hellas,

Kolor jasny, słomkowy, nasycenie spore, piana wysoka, dość trwała, po kilku minutach zamienia się w gęsty kożuszek. W zapachu na pierwszym planie słód oraz nieco aromatu chmielu. Smak delikatny, lekko słodki z goryczka niezbyt intensywną wyczuwalną głownie na finiszu jest też w smaku słód i ślad diacetylu. Bardzo dobre delikatne piwo, czyste w smaku. Widać, że Wena ma warunki do robienia dobrych piw i wie jak z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego śladu diacetylu nie powinno być.

Ale to jest naprawdę ślad, nawet śladzik :smilies: Pewno za 2-3 tygodnie nie pozostanie nawet on. Jakie to drożdże były? Chyba nie Munich Lagery? Te podobno robią go mnóstwo... a chyba dedykowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Wena - warka 142 Munich Dunkiel

 

 

Kolor ciemno brązowo-czerwony. Nagazowanie dość spore, piana wysoka, średniotrwała redukuje się do 2mm kożucha, oblepia ścianki naczynia. W zapachu dominuje słód i nutki czekoladowe. Chmielu podobnie jak diacetylu i estrów brak. Smak słodki, czekoladowy, trochę toffi, goryczka wyczuwalna na finiszu i utrzymuje się o dziwo dość długo (dłużej niż słodowa słodycz dominująca na początku). Każdy łyk zaczyna się od słodyczy a kończy goryczką zachęcającą do kolejnego łyka. Bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Browar Wena # Warka 138 Pils

 

Kolor bursztynowy, klarowne.

Piana nietrwała (bardzo szybko opadła) ale utrzymująca się cienka warstwa do końca, drobno-pęcherzykowa.

Zapach bardzo przyjemny słodowo-chmelowy.

Smak podobnie, scharmonizowany.

Bardzo smaczny pils - dzięki. :)

Duże psyk.

Piana niezbyt duża, z początku gęsta, przechodząca w strukturalną z małym dywanikiem na końcu. Oblepia szkło.

Kolor jasny bursztynowy.

Aromat bardzo słodowy, wręcz słodki z nutą szlachetnego chmielu.

Smak pełny, słodowy, a delikatną goryczką. Dobrze zbalansowane. Przy mocnym wysyceniu nuta goryczki pozostaje w ustach, ale nie nachalnie.

Bardzo dobry ogródkowy pils na późne popołudnie najdłuższego dnia w roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.