Skocz do zawartości

Piwa Weny


Rekomendowane odpowiedzi

Hee,

Nasz Wielki kolega niestety nie opisuje swych poczyniań w warzeniu (bo co się tu chwalić jak się takie dobre piwa robi) ale chętnie w tym wątku dodam fotki jego piw.

 

Powiem szczerze, że obdarowany ostałem tym super trunkiem a same piwa rewelacja.

Jak narazie dostrzegłem, że nasz kolega specjalizuje się w ciemnych odmianach, ale muszę spożyć resztę co by korekcję zrobić. :)

 

Bardzo wielkie dzięki za super piwka. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro nam smakuje i to piwo ma powodzenie to się nie chwalisz tylko cieszysz się że i nam smakowało.

 

Mam nadzieję, że reszta ludu się odezwie.

Właśnie dzisiaj zostałem obdarowany piwkami 3, 4, 7, 10, 14. Nie będzie tak jak ostatnimi razy że nie opiszę wszystkich warek! Sumienne będę się starać opisać to co czuję, choć doświadczenia niestety nie mam :) Tak początkującego (sądząc po nr. warek) Weny mam opisywać? Chyba należy dodać przed każdym 100 i wtedy wszystko się zgadza. Jak widać nie tylko w wędlinach należysz do klubu stu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piję piwo oznaczone nr 7- piwo otrzymane na VI WWP. Świetny Stout - to piwo naprawdę bardzo mi smakuje lekko kwaskowate można powiedzieć ,że lekko orzeźwiające tylko nie jestem pewien, który to ze Stoutów - stawiam na Milk Stouta. Dzięki Wena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 103.

Po odkapslowaniu lekka tendencja do ucieczki z butelki, ale nie uciekło(temp.14°C)

Kolor - ciemny złoty, może jasno miedziany, piwo minimalnie zmętnione po oderwaniu się osadu z dna przy otwieraniu.

Piana - drobna, gęsta o kremowej konsystencji, bardzo trwała, pozostaje do końca i na ściankach też.

Wysycenie - bardzo mocne czyli takie jak lubię.

Zapach - troszkę słodowy z aromatem chmielowym

Smak - początkowo goryczkowy, wytrawny z nutą słodowości po chwili się normuje po to by na końcu gardła zaatakować solidną porcją goryczki. Jak dla mnie nieco za dużo, acz w trakcie picia oswoiłem się z ibu na tym poziomie. Wydaje mi się że to piwo o dość dużym ekstrakcie nastawnym.

 

Pils z konkretnym charakterem (Weny) i nie dla smarkaczy! Polubiłem je dopiero po wypiciu połowy szklanki. Nie wiem czy mogę pisać takie rzeczy z tak małym doświadczeniem?

Dzięki Wena.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 114

Kolor - złoty, powiedziałbym "jak malowany"

Zapach -bardzo słodowy, spodziewałem się w smaku wręcz słodkiego piwa.

Piana - na początku obfita, potem strukturalna i opadająca, lecz w trakcie picia zanikająca .

Wysycenie - mocne, czyli normalne jak na ten gatunek, powiem bardzo odpowiednie.

Smak - na początku słodowo-karmelowy, lecz w trakcie degustacji przechodzący w naturalne połączenie goryczkowo-słodowe, by na końcu zaznaczyć minimalnie "przednią" goryczkę pozostającą pośrodku ust. Bardzo treściwy, pełny.

 

Pils idealnie zharmonizowany! Piwo szokujące paletą smaków i zapachów, bardzo trudne do oceny, jeśli nie ma dominujących cech i jest zmienne w trakcie picia to jest szokujące doznanie. Po dopiciu do końca goryczka jest jeszcze większa ale bardzo fajna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat dojść opuszczony, a nasz Mistrz piwa warzy zacne, nie tylko w domu ale i w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Proponuję zmienić tytuł na Piwa Mistrza Weny. Cieszę się, że zostałem obdarowany tymi zacnymi trunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warka 113

 

Piana drobna, śnieżno biała, pozostająca na szkle. Utrzymuje się długo

Kolor jasno złoty, klarowny.

Nasycenie troche małe.

W smaku scharmonizowana słodowość z delikatnym chmielem, który to dość utrzymuje się.

 

Bardzo dobry pilsik. Dziękuję.

 

Foto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 122

 

Piana średnio drobna, beżowa, jak ładna chmurka.

Kolor ciemny,lekko czerwony pod światło.

W zapachu jako stout.

W smaku bardziej czekoladowa słodowość po lekkie nachmielenie.

 

Bardzo dobry ciemniaczek. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 114

 

Kolejny pils.

Piana średnio drobna, pozostająca na szkle i do końca.

Kolor jasnozłoty,lekko mętne, ale to pewnie ze zmętnienia na zimno.

Zapach słodowy.

W smaku zdecydowanie bardziej nachmielone niż 113, pełna charmonia słodowo-chmielowa. Delikatnie piweczko.

Dzięki za możliwość skosztowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 118 S

 

Piana średnio , ładnie utrzymująca się cieńka warstwa do końca.

Nasycenie średnie, jak to w ciemniaczkach.

Kolor ciemny, światło przechodzi. Coś pomiędzy ciemnym a tmavym.

W smaku bardzo delikatny, słodowe smaczki delikatnie przechodzą na chmielowe, niezbyt intensywnie.

Bardzo smaczne piwo, dużo lepsze niż czeskie ciemniaki.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 121

 

Piana drobna.

Nasycenie średnie.

Kolor złoty.

W smaku i zapachu wyczuwalny jakby alkohol. Lekko słodowe, bardziej chmielowe.

Przyznam, że jakieś dziwne, albo mi się smaki pomieszały. Stawiam raczej na tripla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.