Skocz do zawartości

Taboret gazowy - wątpliwości


rosek

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie na mały OT... Mieszkacie w blokach? Opary przy warzeniu nie przeszkadzają sąsiadom?

 

Moim zdaniem wiatrochron powinien pomóc :) Przecież podczas wielu imprez warzenie w plenerze to jedna z atrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

     

      Odgrzewam trochę temat, bo mam mały problem ze swoim taboretem gazowym (model najtańszy 7,5kw). A w intrenecie nigdzie się nie napotkałem na podobny problem i jego rozwiązaniem.

 

       Mój problem polega na tym, że mój taboret słabo grzeje. Jego płomień jest dość słaby i mało stabilny (lekko się podnosi, albo całkiem gaśnie) regulacja wielkości płomienia pokrętłem praktycznie nic nie daje, bo płomień prawie wcale nie reaguje na odkręcanie. Zwiększając dopływ gazu płomień przygasa lub też całkiem gaśnie (bawiłem się przysłoną dopływu powietrza - zero efektów). Nie umiem zdiagnozować jaki może być problem takiej małej sprawności palnika, gdyż zagotowanie brzeczki do wrzenia nie jest realne i osiągalne :)

 

Z góry dzięki za pomoc

.

Edytowane przez gie_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboret teraz na allegro na gz to koszt 3k z cert do pomieszczen ja jestem na etapie zakupu do pomieszczen mam podlacz gz czy muuusze kupowac z cert na gz i pom jakie jest wase dosw roznica na butle taboret 75 na gz z vert na pomiszczenia 3k... to 4x prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzewam trochę temat, bo mam mały problem ze swoim taboretem gazowym (model najtańszy 7,5kw). A w intrenecie nigdzie się nie napotkałem na podobny problem i jego rozwiązaniem.

 

Mój problem polega na tym, że mój taboret słabo grzeje. Jego płomień jest dość słaby i mało stabilny (lekko się podnosi, albo całkiem gaśnie) regulacja wielkości płomienia pokrętłem praktycznie nic nie daje, bo płomień prawie wcale nie reaguje na odkręcanie. Zwiększając dopływ gazu płomień przygasa lub też całkiem gaśnie (bawiłem się przysłoną dopływu powietrza - zero efektów). Nie umiem zdiagnozować jaki może być problem takiej małej sprawności palnika, gdyż zagotowanie brzeczki do wrzenia nie jest realne i osiągalne :)

 

Z góry dzięki za pomoc

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, patrzysz, a nie grzmisz.... Raff, ogarnij się z tymi postami i pisownią, bo to jakaś masakra jest!

 

 

 

Taboret teraz na allegro na gz to koszt 3k z cert do pomieszczen ja jestem na etapie zakupu do pomieszczen mam podlacz gz czy muuusze kupowac z cert na gz i pom jakie jest wase dosw roznica na butle taboret 75 na gz z vert na pomiszczenia 3k... to 4x prosze o opinie

Jeżeli dobrze rozszyfrowałem post, to chcesz kupić taboret gazowy do użytku z gazem ziemnym w pomieszczeniach... y? -.-

 

Też jestem na tym etapie. Są różne możliwości "na skróty" - ponoć wystarczy wymienić dyszę w taborecie na propoan-butan (70zł na allegro + dysza) i też może działać. Ja jednak uważam, że przy tego typu operacjach najważniejsze jest bezpieczeństwo - puścić chałupę i siebie z dymem to żadna sztuka i osiągnięcie :P Mało tego, jeżeli używasz taboretu bez atestu, to jeśli coś się stanie to tylko i wyłącznie na Twoją odpowiedzialność.

 

Poczytaj jeszcze tu: http://www.piwo.org/topic/19128-kupi%C4%99taboret-gazowy-na-gaz-ziemny/

 

Dlatego też stawiam na taboret z termoparą i zapalarką, z atestem do użytku w pomieszczeniach - i taki sprzęt faktycznie kosztuje te 280zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.