Skocz do zawartości

Taboret gazowy - wątpliwości


rosek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że udało mi się go opanować, ale nadal nie jestem pewny. Spala się niebieskim płomieniem, z zapaleniem nie ma problemu, jednak po jakimś czasie zawór, opaska od dopływu powietrza oraz kawałek węża od gazu przy opasce zaciskowej robi się gorący, wręcz parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalaniu już go nie ma, miałem ten problem wcześniej, jednak go zniwelowałem poprzez redukcje dopływu powietrza. Płomień przy "opasce powietrznej" pojawia się po chwili działania palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między tymi taboretami za około 60zł a tymi za około 130zł (bez termopary i zapalarki) jest duża? Konstrukcja jest jakaś stabilniejsza, cięższa, z czego wynika taka różnica w cenie?

http://allegro.pl/li...=taboret gazowy

 

W końcu kupiłem taki taboret:

10608446_701375473270052_6131103452704675281_o.jpg

 

Niby jakiś włoski :D wzmocniony do 400kg udźwigu, dzięki temu, że jest spawany, a nie skręcany śrubkami. http://allegro.pl/taboret-gazowy-do-400kg-made-in-italy-reduktor-waz-i4552982128.html - w sobotę będzie ten na warsztatach, które będę prowadził ;)

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym zapalarka poprawia bezpieczeństwo ? To ustrojstwo tylko przeszkadza i do tego przycisk ciężko chodzi. Lepiej sobie już kupić dobrą ręczną zapalarkę, przyda się choćby do zapalenia świeczek na urodzinowym torcie :)

 

Termopara i owszem, jest potrzebna. Ale bezpieczeństwo tak czy siak i tak trzeba zachować, termopara od tego nie zwalnia.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym zapalarka poprawia bezpieczeństwo ? To ustrojstwo tylko przeszkadza i do tego przycisk ciężko chodzi. Lepiej sobie już kupić dobrą ręczną zapalarkę, przyda się choćby to zapalenie świeczek na urodzinowym torcie :)

 

Paluchy można sobie przypalić ;)

 

Termopara i owszem, jest potrzebna, głównie jak ktoś używa taboretu w plenerze. W budynku nie ma ku temu wyraźnej potrzeby. A bezpieczeństwo i tak trzeba zachować - na takiej samej zasadzie jak w domu z kuchenką gazową, które przecież termopary nie ma.

 

A jak w domu/mieszkaniu nagle zrobi się przeciąg (chociażby będzie otwarte okno i ktoś wyjdzie na zewnątrz otwierając drzwi) i nie zauważysz, że płomień zgaśnie? Nie można uogólniać - to nie jest koszt, którego nie można ponieść na rzecz własnego i innych domowników spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kuchenek posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe

 

Racja, właśnie sobie przypomniałem, dawno już gazu nie mam w domu.

 

A jak w domu/mieszkaniu nagle zrobi się przeciąg ...

 

Regularnie robię przeciąg w garażu, wietrze od wilgoci, jeszcze nigdy płomień mi nie zgasł, jedynie ciepło ucieka i taboret słabiej grzeje. Oczywiście zawsze wtedy jestem na miejscu w razie czego.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy musi sobie to sam rozpatrzeć. Zależy kto ma jaki system warzenia i jakie miejsce. Ja tam siedzę głównie w otwartym garażu, do domu wpadam rzadko żeby żona nie przydzieliła żadnej dodatkowej pracy ;) Zresztą kotłujący się przełom podczas gotowania potrafi być hipnotyzujący.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z wątku i zapytam - czy pod jeden standardowy reduktor na butli mogę podłączyć 3 palniki (każdy 7,5kW)?. Teoretycznie może zdażyć się, że będą pracować jednocześnie. W praktyce jednak widzę opcje pracy co najwyżej dwóch palników. W 99% przypadkach załączony będzie jeden palnik. Rozprowadzenie gazu standardowym wężem gazowym 9mm. Rozgałęzienia na trójnikach + obejma na wąż.

 

Tak może przez nadgorliwość zapytałem w markecie budowlanym o to i dostałem odpowiedź, że nie mogę tak zrobić. Że powinienem kupić jakiś extra reduktor. Praktykował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z wątku i zapytam - czy pod jeden standardowy reduktor na butli mogę podłączyć 3 palniki (każdy 7,5kW)?. Teoretycznie może zdażyć się, że będą pracować jednocześnie. W praktyce jednak widzę opcje pracy co najwyżej dwóch palników. W 99% przypadkach załączony będzie jeden palnik. Rozprowadzenie gazu standardowym wężem gazowym 9mm. Rozgałęzienia na trójnikach + obejma na wąż.

 

Tak może przez nadgorliwość zapytałem w markecie budowlanym o to i dostałem odpowiedź, że nie mogę tak zrobić. Że powinienem kupić jakiś extra reduktor. Praktykował ktoś?

 

Ja tak mam podłączone od 3lat i nic się nie dzieje. Używam w jednym czasie max 2, ale często wyłączam jeden którym podgrzewam wodę do wysładzania, jak chcę podgrzać zacier. Szybciej się grzeje. Ale nie zauważyłem problemów przy 2 zapalonych. Do jednej butli mam podłączone 3 taborety i kuchenkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

podepnę się pod temat i zapytam czy ktoś z Was warzy na świeżym powietrzu?

wczoraj z racji ciepłego dnia postanowiłem powarzyć na balkonie. Do tej pory nie miałem problemu z grzaniem na taborecie.

Nie miałem problemu z podgrzaniem zacieru do tych 60-70 stopni, ale kiedy przyszło do gotowania brzeczki (temperatura na dworze spadła poniżej 20 st) to ni chu chu nie udało mi się podgrzać jej do 100*. I teraz mam pytanie o poradę. Czy macie jakieś pomysły co zrobić, żebym mógł nadal warzyć na balkonie? idzie zima, więc i będzie zimniej = ciężej :(

Mój taboret ma moc 7,2 kW. Może zamiana na 9 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.