Skocz do zawartości

Taboret gazowy - wątpliwości


rosek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest system trójstopniowy grawitacyjny.

Żadnego przenoszenia, na samym dole odbieram w fermentory.

Jak dokończę stelaż tak jak ma docelowo wyglądać wrzucę fotki.

Zobacz ten temat : http://www.piwo.org/topic/2156-jak-zrobic-z-kega-kadz/unread/

Edytowane przez hynas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja szukam dobrego Taboretu pod gar stalowy 50L

 

Zastanawiam sie nad tym klasycznym

http://allegro.pl/ta...3957007536.html

Img3491.jpg

+ Ma średnice 40x40 idealny pod Gar 50L

+ Zapalacz pizoelegtryczny + termopara

+ tani 165 PLN

 

 

- Tylko 7,5 Kw (skoda że nie 9 Kw)

- Wytrzymałość 100 Kg chyba zawyżona, po konstrukcji widać że jest słaba

 

Następny taborecik firmy FOKER

http://allegro.pl/taboret-gazowy-9-2-kv-3-zawory-zeliwo-do-150-kg-i3948052258.html

 

83929111_1_644x461_taboret-gazowy-trojzaworowy-foker-03200-olsztyn.jpgsonorema_01.jpg

+ moc całkowita 9,2 kW (3 pierścienie imo równomierny rozkład temp.)

+ wykonany w całości z żeliwa co skłania iż radzi sobie z obciążeniami 150 kg

 

- brak zapalacza pizoelektrycznego

- średnica podstawki na gar bodajże tylko 32x32

 

dodatkowo malutki plusik jest wysokośc 23 cm, troszku wyższy od tego klasycznego który ma 18 cm

 

Pytanie czy ktoś posiada wyżej wymienione konstrukcje, muszę sie szybko zdecydować bo gar już w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten, który nazwałeś klasycznym i warzę na nim właśnie w garze stalowym 50 l. Jestem bardzo zadowolony, choć zgodnie z tym, co pisze WiHuRa nigdy palnik nie pracuje na 100%. Ale nadmiar mocy zawsze się przyda, gdybym chciał zwiększać wybicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na allegro ceny palników są od 40 do kilkuset złotych. Jak wybrać ten właściwy? Korzystam z garnka 30L a w planach jest większy max do 50L.

 

Ja korzystam z takiego jak ten: http://allegro.pl/ta...4459653771.html

 

Póki co grzeje gar 30 litrowy, ale wiem że spokojnie daje radę z garem 50 litrowym. Może nawet i większym, ale tego nie sprawdzałem tak więc może inni Koledzy się wypowiedzą.

 

Cena rośnie wraz z wyposażniem - palnik może mieć zapalarkę (wiadomo do czego służy), termoparę (odcięcie dopływu gazu w przypadku zaniku płomienia), zestaw podłączeniowy (reduktor na butlę i jakiś odcinek węża elasytycznego), stojak (standardowy taboret; przydatna sprawa itp. Ten mój to podstawowa wersja.

 

Ważna sprawa to moc - te 7,5 kW musi być przy garze 50 litrowym.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szybkość podgrzewania jest dużo większa niż używając dużego palniku na zwykłej kuchence?

 

Nie wiem czy dużo szybciej ale na pewno szybciej. Poza tym na swojej kuchence nie postawiłbym gara a w nim 50 litrów brzeczki :) Bałbym się że wpadłbym do piekarnika :) Postaram się poszukać jaka jest moc największego palnika w kuchence. Z drugiej strony tutaj producenci wiadomo lubią "podkręcać" moce - kupujemy wzrokowo a liczby robią na nas wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między tymi taboretami za około 60zł a tymi za około 130zł (bez termopary i zapalarki) jest duża? Konstrukcja jest jakaś stabilniejsza, cięższa, z czego wynika taka różnica w cenie?

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v8-p-aur-nwatch-2-prz-0718&order=qd&string=taboret+gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między tymi taboretami za około 60zł a tymi za około 130zł (bez termopary i zapalarki) jest duża? Konstrukcja jest jakaś stabilniejsza, cięższa, z czego wynika taka różnica w cenie?

http://allegro.pl/li...=taboret gazowy

 

Mogę mówić za siebie... Używam tego modelu http://allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-kw-najtanszy-model-zobacz-opis-i4466819146.html Chyba najtańszy... Nie mam z nim żadnych problemów. Jakość wykonania to to nie jest mistrzostwo świata, ale w końcu to tylko palnik. Przyłącze na zacisk pod wąż standardowy 9mm. Stojak (taboret) jest wykonany z dość cienkiej blachy. Pod większym ciężarem może się uginać. Poza tym innych wad nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam najtańszy.. Pierwsze co, to zmieniłem taboret na masywniejszy pospawany z teownika. Polecam bo niesamowicie większa mobilność browaru.. i do tego wychlapana brzeczka nie przypala się na kuchni gazowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten najtańszy taboret, podłączyłem i z chęcią chciałem przystąpić do warzenia, jednak dopadła mnie niemiła niespodzianka. Podczas odpalania płomień "wybucha" przy zaworze:

E7FvMyH.png

Nie próbuję go nawet dalej palić, tylko szybko skręcam do zera, bo nie chcę ryzykować. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie, przy próbie odpału następowało buchnięcie. najpierw zareklamowałem samą mosiężną (chyba) końcówkę. dostałem nową, ale było to samo. dopiero wymiana całego żeliwnego elementu załatwiła sprawę. od tego czasu bez problemu uwarzyłem na nim 18 warek. taboret mam dokładnie taki jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześniej odpalasz. Jeśli masz odsuniętą klamrę przy zapalaniu - otwierasz zawór i czekasz 3 sek. (gaz wypchnie powietrze z dolotu do palnika) i odpalasz płomień.

Drugi sposób - zamknij klamrę całkowicie tak aby zasłonić otwór, odpal płomień, odsłoń klamrę.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem wybucha ale trzeba zakręcić zawór, poczekać i ponownie odpalić. Problem jest głównie przy zimnym palniku. Spokojnie opanujesz to po kilku próbach. Polecam długą zapalniczkę.

Z ciekawostek odnośnie tego palnika (najtańsza wersja) to ja miałem zamontowaną dyszę chyba 1,2 i palnik palił się dość słabo w porównaniu z innymi palinkami, które widziałem. Wymieniłem dyszę w jednym na 1,4, a w drugim rozwierciłem na 1,5 i jest znacznie lepiej. Większy płomień i lepsza nad nim kontrola. Na dyszy 1,2 miałem duży problem z zagotowaniem 65 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześniej odpalasz. Jeśli masz odsuniętą klamrę przy zapalaniu - otwierasz zawór i czekasz 3 sek. (gaz wypchnie powietrze z dolotu do palnika) i odpalasz płomień.

Drugi sposób - zamknij klamrę całkowicie tak aby zasłonić otwór, odpal płomień, odsłoń klamrę.

 

próbowałem różnych rzeczy, nic nie pomagało. testował go pan w sklepie, w którym dokonałem zakupu i również bez pozytywnego skutku. sugeruję wymianę. traboret powinien odpalać bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku zdarzało mi się "złapać" ogień w otworze a nie na palniku ale była to nieumiejętność jego obsługi, do tej pory go używam i nie ma już z tym problemu. Oczywiście opcje zawsze są dwie, albo sprzęt albo czynnik ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go opanować, pierwotnie był za duży, a potem za mały dostęp powietrza. Również gaszenie palnika będzie następować przy butli, bo tradycyjnie znowu następuje bum. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.