Skocz do zawartości

Taboret gazowy - wątpliwości


rosek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

stałem się posiadaczem taboretu gazowego, jednakże przy montażu dopadły mnie pewne wątpliwości. Chodzi o zawór przykręcony do palnika. Zaraz za nim jest wielka dziura którą można przykryć blaszką, ale szczelności w tym za grosz. Zaznaczyłem to miejsce na zdjęciu:

 

Plik.bmp

 

I tu moje pytanie czy to tak może być że żaden przewód nie prowadzi dalej w głąb palnika? Nie chciałbym pożegnać się z tym światem przy pierwszym uruchomieniu ;)

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj tego i niczym nie zakrywaj, bo dopiero będzie buuum! Odpalanie taboretu wymaga pewnej wprawy, ale nie jest groźne dla życia. Najwyżej czasem depiluje brwi, jak się za blisko przyglądasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś....

 

a właśnie chcę kupić taboret,może ten:

 

http://allegro.pl/ta...3612982880.html

 

ma zapalarkę i zabezpieczenie

 

Z tego co mi wiadomo to tylko te taborety bez termopary, lubią zrobić małe buum przy odpalaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bierz najtańszy. Akurat teraz na allegro nie ma tego, który ja mam, ale zapalarka i termopara do niczego nie potrzebna, a podnosi cenę. Bardziej zwróć uwagę na stabilność i wytrzymałość nóżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Krzysiek oba taborety (2 tanie i jeden droższy) i uznaję ten z zapalarką za model zdecydowanie lepszy (choć konstrukcja nośna ta sama), Ma większą moc (i jest to widoczne) oraz nie robi fajnego "bum" jak się zapomni o sposobie jego odpalania :) Nawet sam na forum owego czasu prosiłem o pomoc jak się z tym uporać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tani i droższy ale oba bez zapalarki i termopary. Palnik tani jest kiepsko wykonany, zawór gazu jest dużo mniejszy a dysza ma mniejszą średnicę. Oczywiście jego waga jest też ok. 2 razy mniejsza niż tego droższego i bardzo często wybuchał. Teraz po reklamacji i rozwierceniu dyszy jest dużo lepiej. Żałuję tylko że nie dołożyłem i kupiłem tego lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.allegro.pl/przedmiot,taboret-gazowy-made-in-italy-nie-chiny-do-100-kg,3768767722.html . Wadą jest nietypowy gwint, na siłę wkręciłem mniejszą średnicę dyszy i nie pamiętam 'bumu' . Zaleta to jeden korpus bez śrubek. Tom Kos jak kupować będziesz weź dla spokojności z termoparą bo jak gdzieś pójdziesz to się nie martwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i kupiłem taki

 

http://allegro.pl/ta...3814533324.html

 

Jak przymierzyłem do niego mój garnek, to palnik pokrywa ponad połowę powierzchni dna. Oj trzeba będzie się pilnować żeby nić nie przypalić.

 

Tylko kilka uwag. Piezo trzeba ustawić tak żeby iskra przeskakiwała dokładnie nad którymś z otworków palnika, inaczej bardzo ciężko pali. Termopara zamyka zawór po około 30 sekundach od zgaśnięcia płomienia. . Przed odpaleniem warto cienkim drucikiem przepchać otworki palnika bo niektóre są pozalepiane farbą i się nie palą.

 

Po świętach pierwsze warzenie na taborecie. Myślę, że spokojnie zaoszczędzę 2 godziny pracy.

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego wątku, mam pytanie: taboret gazowy wg opisu na allegro

Moc znamionowa to 7,5 kW Zużycie gazu wynosi 540 g/h
jaką to daje objętość spalin oraz jakiej średnicy komin byłby potrzebny żeby je swobodnie i bezpiecznie odprowadzać? Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy te 7,5kW da radę zagotować 70l brzeczki w jakimś sensownym czasie?

Czy ktoś warzy na podobnej mocy warki ok 70l?

Nie powinno być problemu, co prawda ja robię 50 litrów i palnik odpalam już gdy kilka litrów spłynie z wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.