Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś - Urbock


Lusterko87

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wizycie u Czarnego Rysia otrzymałem oto te piwo : URBOCK :

Kolor, bursztynowy, karmelowy, klarowny.

Zapach ; na pierwszy rzut nuta alkoholowa, a zaraz za nią wędzonka( żonka określiła mianem "boczku") Nuty chmielowe gdzies daleko - ale są.

Smak : tak jak przy zapachu alkohol i wędzonka, słodowe, przyjemnie oblepia jamę ustną.

Goryczka - subtelna - bym rzekł Niemiecka, nie naprzykrzająca się :)

Wysycenie - duże, piana długo się utrzymująca, oblepia szkło.

Wrażenia ogólne : bardzo dobre i wg mnie poprawne piwo. Smakiem przypomina brackiego Rauchbocka - choć to Wojtkowe mi bardziej smakuje - bardziej wyraziste. Alkohol fajnie rozgrzewa - idealne na jesienne wieczory przy książce.

Generalnie żałuje że tak mało zabrałem do Wojtka na wymianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skłaniam się ku ocenie lusterko87. Świetnie się piło to piwo - balans idzie w kierunku słodyczy, chmiel raczej symbolicznie. Wędzone posmaki ułożone nieprzegięte - nawet mojej LP, która nie lubi wędzonek bardzo smakowało :)

Parę łyków i po piwie :D pyszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na początek degustacji nieco "przykra" niespodzianka, ponieważ piwo "uciekło" z butelki, aczkolwiek przegazowane nie jest.

Kolor: Bursztyn, mocna czerwień

Piana: Wysoka, z pęcherzykami o różnej wielkości, oblepiająca szkło

Aromat: Wędzonka, lekko winny, alkoholowa nuta

Smak: Głównie wędzoność, lekkie smaki słodowe, nikła goryczka, alkohol w smaku słabo wyczuwalny i bardzo przyjemnie rozgrzewający.

 

Wrażenia bardzo pozytywne, piwo dobrze ułożone, pije się świetnie, a wędzone słody pozostawiają przyjemne posmaki na języku :) Gratuluję!

Edytowane przez Mat7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.