Skocz do zawartości

Hallertau Blanc


karol1000

Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Niemcy

Odmiana: aromatyczna

Średnia zawartość alfakwasów: 9,0 - 12%

Średnia zawartość betakwasów: 4,5-5,5%

Olejki ogółem: 1,5 ml /100 g chmielu

Krótki opis:

Owocowo-kwiatowy bukiet białego wina z dominującymi nutami mango, ananasa, agrestu i grejpfruta

Pochodzenie: Cascade x osobnik męski z hodowli w Hül

 

post-6235-0-80047600-1381320765_thumb.jpg

Edytowane przez karol1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym chmielem? Z opisu ciekawy, ale w sieci znalazłem tylko kilka opinii na jego temat.

 

Z tego co udało mi się znaleźć aromat nieco zbliżony do Nelson Sauvin, ale mniej owocowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem trochę na forum u naszych zachodnich sąsiadów i koleś który ma sklep z chmielami pisze że,

Hallertau Blanc jest bardzo specyficznym chmielem i albo ktoś go bardzo lubi albo wręcz nie znosi (on np. nie znosi), nie jest to chmiel smakujący wszystkim albo nie przeszkadzający wszystkim. Dalej pisze że on nie widzi w nim żadnych cech wspólnych z Nelsonem i że próbował komisyjnie razem z 2 innymi piwowarami piwo chmielone na zimno Nelsonem oraz obok tego piwo chmielone i to samo piwo chmielone na zimno Blanciem i wszyscy byli zgodni:

Nelson tak

Blanc nie

 

Nie wiem czy to ci w jakiś sposób pomogło ale mam nadzieję że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio uwarzyłem lekkiego American Stouta. Na goryczkę chmieliłem Bravo, potem brzeczke rozdzieliłem na pół i na zgaszenie palnika połowę nachmieliłem Nelsonem a połowę Blankiem (2x50g na 2x15L). Chmielenie na zimno po 50g na 5 dni.

 

Po dwóch tygodniach od butelkowania Nelson bije Blanckiem totalnie.

Blank ma dużo słabszy aromat. Są nuty winogronowe ale również i coś nieprzyjemnego, jakieś takie łodygowo-pieprzowo-żygowinowe niuanse.

 

Nie warto tego chmielu stosować i więcej go nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zrobiłem DePA 12,5 BLG na US-05, na gorycz poszły Iunga i Magnum, a na whirpool + zimno (pół na pół) German Cascade z Hallertau Blanc (GC 60g a HB 30g na 22l warkę). Jestem bardzo zadowolony z piwka, fajne przyprawowo cytrusowe klimaty. Smak przyprawowy zostaje na języku nawet 5-10 min po wypiciu piwka! Chmiele edycji 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.