Skocz do zawartości

Twój najlepszy sposób na filtrację chmielin po gotowaniu


WiHuRa

Filtracja chmielin  

613 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój najlepszy sposób na filtrację chmielin po gotowaniu

    • Nie filtruje, osady wylewam
      59
    • Chmieliny zlewam do innego naczynia i czekam aż opadną
      47
    • Robię tylko wirhpool i dekantuje, resztę wylewam
      214
    • Filtruję przez sitko / podwójne sitko / lejek z sitkiem / pończochę
      160
    • Chmielę w muślinowej siatce (praktycznie brak chmielin po gotowaniu)
      49
    • Filtruję przez "zmywaki"
      19
    • Filtruję metalową siatką na kraniku (bazooka screen, hop stoper)
      33
    • Filtruję przez fałszywe dno
      5
    • Inny sposób (napisz jaki w temacie)
      27


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam ale wypróbowałam to sito bo hopSpider był na cichej w innym piwie, a to sito i tak miałem bo jestem pszczelażem i do spidera już nie wruce jeśli chodzi o zlewanie po chłodzeniu. Sito stoi stabilnie na wiadrze a ja mam wolne ręce i bez problemu odfiltrowałem mocno Chmielna ipe bez czyszczenia trzepania jak to się ma przy hopspiderze.

Sito pewnie można znaleźć taniej podałem tylko pierwszy lepszy przykład.

Edytowane przez Beepiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

a co się dzieje jeśli nie filtrujemy chmielin i większość chmielu przelewamy do fermentora ?

tzn wylewająć tylko najgorszy osad z dna a reszta do fermentrora
(bez używania żadnych sit itd)

 

tak pytam z ciekawości, bo z jednej strony chcemy mieć nachmielone piwo,

a tutaj chcemy wszystkie chmieliny usunąć za wszelką cenę, aby mieć klarowne piwo.

 

Robiłem dopiero 3 warki, wylewałem tylko najgorszy osad z dna i piwa mi smakują.

Ale teraz włąśnie się zastanawiam jak polepszyć filtrację/klarowność piwa,

ale nie tracąć goryczki/smaku chmielu (bo to jest dla mnie najważniejsze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tezapl napisał:

Witam

 

a co się dzieje jeśli nie filtrujemy chmielin i większość chmielu przelewamy do fermentora ?

tzn wylewająć tylko najgorszy osad z dna a reszta do fermentrora
(bez używania żadnych sit itd)

Goryczka zamiast być przyjemna staje się łodygowa, przesadnie zalegająca, ściągająca.

11 godzin temu, tezapl napisał:

Robiłem dopiero 3 warki, wylewałem tylko najgorszy osad z dna i piwa mi smakują.

Ale teraz włąśnie się zastanawiam jak polepszyć filtrację/klarowność piwa,

ale nie tracąć goryczki/smaku chmielu (bo to jest dla mnie najważniejsze)


Goryczka powinna przejść do piwa w wyniku gotowania brzeczki a nie fermentowania piwa wraz z chmielinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio chmielę w woreczku z Ali. 20 zł. Po gotowaniu wyciągam i lekko odciskam. Rewelacja. Wcześniej przelewałem przez stelaż nałożony na fermentor na którym to stelażu była siatka. Woreczek z Ali jednak lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 18:09, Jancewicz napisał:

Ja ostatnio chmielę w woreczku z Ali. 20 zł. Po gotowaniu wyciągam i lekko odciskam. Rewelacja. Wcześniej przelewałem przez stelaż nałożony na fermentor na którym to stelażu była siatka. Woreczek z Ali jednak lepszy. 

A liczyłeś może, jaką poprawkę trzeba brać przy takim chmieleniu? Ile na oko % więcej trzeba dać niż w przypadku wrzucenia prosto to gara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 18:09, Jancewicz napisał:

Ja ostatnio chmielę w woreczku z Ali. 20 zł. Po gotowaniu wyciągam i lekko odciskam. Rewelacja. Wcześniej przelewałem przez stelaż nałożony na fermentor na którym to stelażu była siatka. Woreczek z Ali jednak lepszy. 

Ja mam pytanie odnośnie tej siatki... Jaka jest gramatura tej siatki? Warzyłem ostatnio w woreczku muślinowym i co prawda grubszy chmiel tam pozostał aczkolwiek mniejsze cząstki przedostały się do piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 18:09, Jancewicz napisał:

Ja ostatnio chmielę w woreczku z Ali. 20 zł. Po gotowaniu wyciągam i lekko odciskam. Rewelacja. Wcześniej przelewałem przez stelaż nałożony na fermentor na którym to stelażu była siatka. Woreczek z Ali jednak lepszy. 

To coś takiego? https://m.pl.aliexpress.com/item/32424537156.html?pid=808_0016_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32424537156&aff_trace_key=1169399999fc4c64838e6dd4a1b4658b-1586327222288-08810-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9972amp-8knwpXaWDWOpqvJfWGLpNQ1588594746096&browser_id=e59b728afb3041d0aa0ebad3b46fe8e6&is_c=N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy w czymś gotować chmiel to praktyczniejszy jest otwarty hopspider zawieszany o rant garnka. Zyskujemy na tym, że nie musimy walczyć z rozwiązywaniem gotującego się woreczka jeśli mamy kilka chmieleń podczas gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buk0 napisał:

 

Za taką kasę....., to już masz nierdzewkę ;) 

 

Jeśli chcesz woreczek, to szukaj podobnych https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/the-hop-spider-bag-torba-do-chmielenia 

Nie trzeba rozwiązywać, bo jest otwarty. Przyczepiasz klamerką do garnka. 

 

Edytowane przez tymbarck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 11:31, sobieslaw napisał:

A liczyłeś może, jaką poprawkę trzeba brać przy takim chmieleniu? Ile na oko % więcej trzeba dać niż w przypadku wrzucenia prosto to gara?

Chmiel ma swobodę w tym worku. Od czasu do czasu nim zamerdam w garze. Jak chmielisz na bogato to wystarczy większy woreczek. Ja w przypadku, kiedy chmielę mocno to w garze chmiel pływa swobodnie. Przy zlewaniu do wiadra/ fermentora wkładam duży worek (wielkości fermentora) i wyciągając go odfiltrowuję chmieliny. 

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu przelałem gorącą brzeczkę przez filtrator z oplotu jak wcześniej i pięknie odfiltrował.

A na później zamówiłem sobie 100szt pustych woreczków "do herbaty" za coś 2.5USD na ebayu.

Chmiel do środka, woreczek do gara a potem do śmieci, mam nadzieje że będą ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze zmianą lokalizacji browaru (i tygodniowym wybiciem jak kiedyś miesięcznym) trochę zmieniłem metodę chmielenia i samej filtracji. Chmielę na 45-50' i 0', schładzam tylko do jakichś 50-60°C, whirlpool i po 15-20 minutach dekantacja z krawędzi dna gara do fermentora, bez ostatniego centymetra. Robione tą metodą (i chmielone na zimno 1100g/hl w worku z siatki 200-250um) West Coast IPA na na zdjęciu w załączeniu. Na żywo jest o wieeele bardziej klarowne, tutaj chyba optyka mądrofonu zadziałała wraz ze skraplającą się na szkle mgiełką.

west.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, c64club napisał:

Wraz ze zmianą lokalizacji browaru (i tygodniowym wybiciem jak kiedyś miesięcznym) trochę zmieniłem metodę chmielenia i samej filtracji. Chmielę na 45-50' i 0', schładzam tylko do jakichś 50-60°C, whirlpool i po 15-20 minutach dekantacja z krawędzi dna gara do fermentora, bez ostatniego centymetra. Robione tą metodą (i chmielone na zimno 1100g/hl w worku z siatki 200-250um) West Coast IPA na na zdjęciu w załączeniu. Na żywo jest o wieeele bardziej klarowne, tutaj chyba optyka mądrofonu zadziałała wraz ze skraplającą się na szkle mgiełką.

west.jpeg

 

butelka czy keg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 17:22, Jancewicz napisał:

Chmiel ma swobodę w tym worku. Od czasu do czasu nim zamerdam w garze. Jak chmielisz na bogato to wystarczy większy woreczek. Ja w przypadku, kiedy chmielę mocno to w garze chmiel pływa swobodnie. Przy zlewaniu do wiadra/ fermentora wkładam duży worek (wielkości fermentora) i wyciągając go odfiltrowuję chmieliny. 

Witaj. Też przy przelewaniu do fermentora naciągam na niego wór filtracyjny https://archiwum.allegro.pl/oferta/worek-do-filtracji-farb-agregat-malarski-graco-pft-i7559667788.html (wcześniej w nim zacieram - BIAB i tylko małe warki - do 13l nastawnej). Zamiaruje przy następnej warce gotować z tym workiem w garze i po schłodzeniu chłodnicą zanurzeniową,  i po whirlpoolu, po prostu wyjąć go z całym tym niechcianym ustrojstwem z gara i dalej już przelewać do fermentora. Masz jakieś doświadczenia z czymś takim lub może rozważałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy jest jakiś magiczny sposób na zrobienie porządnie Whirlpoola? Nigdy mi się jeszcze nie udało, zawsze na dnie gara mam jednolitą warstwę chmielin. Żadnego stożka.

Whirflock na ostatnie 10 minut gotowania też daje zazwyczaj. Ostatnio nawet wkrętarka i mieszadło poszło w ruch i wir zrobiłem konkretny przez parę minut jednak efekt był taki(stało 30minut po mieszaniu):

 

IMG_20201125_230357.thumb.jpg.98b3028a7c8110f306d579c93464455f.jpg

 

Edytowane przez aszmyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aszmyd napisał:

Czy jest jakiś magiczny sposób na zrobienie porządnie Whirlpoola? Nigdy mi się jeszcze nie udało, zawsze na dnie gara mam jednolitą warstwę chmielin. Żadnego stożka.

Whirflock na ostatnie 10 minut gotowania też daje zazwyczaj. Ostatnio nawet wkrętarka i mieszadło poszło w ruch i wir zrobiłem konkretny przez parę minut jednak efekt był taki(stało 30minut po mieszaniu):

 

IMG_20201125_230357.thumb.jpg.98b3028a7c8110f306d579c93464455f.jpg

 

To są osady gorące. Chmieliny napewno są w stożku. Postaw gar gdzie nie będzie przeszkadzał i zostaw na parę godzin, może na noc a następnie dekantuj od góry.

Ja tak robię, a whirlflock szybciej osady ściąga na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam długo a wolno (zawracam podczas chłodzenia), 10 min podczas gotowania + 30 min chłodzenia. Za każdym razem mam stożek. Nieważne ile dam chmielu. Słyszałem że właśnie wprawienie brzeczki w wolny ruch kołowy daje lepsze możliwości niż naparzanie wiertarką. 

IMG_20201017_193543_808.jpg

DSC_0790.JPG

IMG_20200620_165141_808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.