Skocz do zawartości

Posmak drożdżowy


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpliwości. Piwo dopiero po miesiącu leżakowania nabiera smaku a to jest minimalny okres leżakowania i za wysoka temp. leżakowania na dolniaka. Dolniaki to 2 -3 mce leżakowania to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po dłuższym leżakowaniu smak droży zaniknie w jakimś stopniu

Zniknie. Moja LP jest tego wyznacznikiem. Jak zaczyna spijać piwko, znaczy, że się wyleżakowało, a młodego to nawet nie wącha, bo mówi że wali "czymś". W przypadku piw zrobionych przeze mnie nie trwało to dłużej niż miesiąc, przy czym wszystkie ostatnie warki idą na tydzień do dwóch na "lagerowanie" do temperatury ok 3-6°C, przez co w butelce mam zdecydowanie mniej osadu, więc także i drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Cierpliwości. Piwo dopiero po miesiącu leżakowania nabiera smaku a to jest minimalny okres leżakowania i za wysoka temp. leżakowania na dolniaka. Dolniaki to 2 -3 mce leżakowania to minimum.

 

 

Może to kwestia gustu ale mi najbardziej smakowały pilsy zaraz po nagazowaniu. 2-3 tygodnie i niebo w gębie :) Z biegiem czasu zamiast zyskiwać to traciły na pełni smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że po 2 miesiącach nie zaobserwowałem znaczącej poprawy w moim Polskim Ale (właśnie spijam ostatnią butelkę :( ), piwo nalewa się z ładną drobno/średniopęcherzykowatą pianą, które szybko redukuje się do 2-3 mm kożuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no to ja też podepnę się pod temat. Moje pszeniczne z ekstraktów (tak, wiem - ale nie mam warunków na zacier) po tygodniu fermentacji burzliwej (chyba jeszcze nie zakończonej bo dalej w rurce bulgoce) zeszło do 2oBL (z początkowych 13) czyli całkiem ładnie. Drożdże WB-06, temperatura fermentacji 20oC. Spróbowałem go właśnie przy sprawdzaniu stopnia odfermentowania i czuję drożdże (właściwie tylko drożdże, inne smaki praktycznie niewyczuwalne :( ) Czy czekać jeszcze, zlać na cichą i mieć nadzieję, że "wyjdzie na ludzi", czy to może jakaś infekcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czekać jeszcze, zlać na cichą i mieć nadzieję, że "wyjdzie na ludzi", czy to może jakaś infekcja?

Czekaj, aż fermentacja się zakończy. Nie sugeruj się smakiem zielonego piwa. To, co teraz wyczuwasz, w znikomym albo zerowym stopniu wyczuwalne będzie w piwie dojrzałym.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.