Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Rzeszów


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie z depozytu ale walne tutaj bo może się pojawi.

 

Browar Sokół - FES v.1

 

Piana: beżowa, skromna, zanika prawie całkowicie

Kolor: czarny nieprzejrzysty

Aromat: palone słody, po ogrzaniu trochę za wysokie estry,

Smak: gładkie, oleiste, średnio pełne, finisz wytrawny z lekką goryczką, średnia kwaśność słodów palonych, całość dobrze się komponuje i balansuje

Wysycenie: niskie, idealne

 

Ogólnie: Dobre, świetne pijalne piwo, mimo wysokiego ekstraktu szybko zniknęło z pokala. Jedynym mankamentem jest bardzo słaba piana. Dziękuje za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z depozytu ale walne tutaj bo może się pojawi.

 

Browar Sokół - FES v.1

 

Piana: beżowa, skromna, zanika prawie całkowicie

Kolor: czarny nieprzejrzysty

Aromat: palone słody, po ogrzaniu trochę za wysokie estry,

Smak: gładkie, oleiste, średnio pełne, finisz wytrawny z lekką goryczką, średnia kwaśność słodów palonych, całość dobrze się komponuje i balansuje

Wysycenie: niskie, idealne

 

Ogólnie: Dobre, świetne pijalne piwo, mimo wysokiego ekstraktu szybko zniknęło z pokala. Jedynym mankamentem jest bardzo słaba piana. Dziękuje za piwo.

Też mnie zabolała ta piana nie spodziewałem się takiej marnej, no ale cóż Anglicy by byli zadowoleni :D a w depozycie na pewno się pojawi w najbliższym czasie jak również wit na "białych walonkach" od Ciebie (mimo, że minęły 4 dni od zabutelkowania zapowiada się świetnie jak dla mnie) oraz CDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje ktoś odwiedzić jeszcze nasz depozyt? Bo większości piw szkoda żeby skwaśniały albo aromat się ulotnił. Chyba że zamykamy depozyt do września, szkoda żeby piwa stały i się psuły, szczególnie pszenice, bo tym porterom nic raczej nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo psuć a tracić to jednak nie to samo, że się tak przyczepię ;)

 

Normalne :D wtrąciłem to tak mimochodem i nie ma to nic wspólnego z poprzednim wpisem. Swoją drogą myślałem, że będzie jakieś zainteresowanie nowymi i to polskimi drożdżami :P bo do testów sporo osób było chętnych :smilies:

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w depozycie pozostawilem 4 piwa:

-#16 Willamette Amber 15blg

-#15 Portera 13blg

-#14 London Porter 12,5blg

-#13 Stout 15blg

 

na wymianę poszło:

Browar Sokół - AIPA

Browar Złotowieniec -Grodziskie

Browar Złotowieniec -Milk Stout

Browar Sędzibeer - Porter Dymiony

 

 

Stan obecny cała krata [jedno piwo eksplodowało].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuchła butelka od Browar Złotowieniec - Bezstylowiec karmelowy, drugą lekko odgazowałem a nie była wyraźnie przegazowana więc to chyba kwestia słabej butelki. Wziąłem po za wymianą Hefeweizen FM41.

 

W depozycie jest 18 butelek:

 

Browar Złotowieniec -Bezstylowiec karmelowy

Browar Złotowieniec -Milk Stout

Browar Złotowieniec -Polish Ale

Browar Złotowieniec -Polish Ale

Browar Złotowieniec -Grodziskie

Browar Rychlak i Syn - Purl

Browar Rychlak i Syn - Biały Kruk

Browar Rychlak i Syn - Biały Kruk

Browar Wojen - Foreign Extra Stout

Browar Sędzibeer - Marzen

Hefeweizen FM41

Hefeweizen FM41

Browar Sokół - APA

Krzysiek - Milk Stout

Browar Jeleń - #16 Willamette Amber 15blg

Browar Jeleń - #15 Portera 13blg

Browar Jeleń - #14 London Porter 12,5blg

Browar Jeleń - #13 Stout 15blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I niestety poskutkowały tym, że właściciel nie chce przyjmować piw do depozytu, bo boi się o zdrowie pracowników :( zostały one zdeponowane w piwniczce i mają czekać na niższe temperatury. Pewnie komuś znajomemu by wymienił, ale tak to mi głupio było prosić, żeby latał chłop w tę i z powrotem, szczególnie, że klientów sporo ;) chciałem zostawić w depozycie jeden albo dwa whisky ale'e, troszkę mocniejsze ekstraktowo od tych z Browaru Czarny Ryś - jeśli ktoś by chciał uskutecznić wymianę to proszę o kontakt, mieszkam w pobliżu sklepu Piwa Regionalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruszmy z wymianami, może nie lećcie już dziś, ale ogólnie na dniach skrzynka wróci na piętro i będzie dostępne do wymian. Między czasie, wyleciała jeszcze jedna butelka, nie wiem czyja.

 

Prośba do osób które wstawiały swoje piwa i są jeszcze aktualnie w depozycie - sprawdźcie w domu jeśli macie jeszcze tą warkę czy piwo jest w dobrej kondycji, ewentualnie prośba o wymianę swoich piw na świeże jak już będziecie takowe posiadać (rozumie, że część osób w lecie nie warzy). Browar Jeleń nie dawno wstawił piwa więc jego ta prośba nie dotyczy.

 

Ostatnia znani mi lista:

 

Browar Złotowieniec -Bezstylowiec karmelowy

Browar Złotowieniec -Milk Stout

Browar Złotowieniec -Polish Ale

Browar Złotowieniec -Polish Ale

Browar Złotowieniec -Grodziskie

Browar Rychlak i Syn - Purl

Browar Rychlak i Syn - Biały Kruk

Browar Rychlak i Syn - Biały Kruk

Browar Wojen - Foreign Extra Stout

Browar Sędzibeer - Marzen

Hefeweizen FM41

Hefeweizen FM41

Browar Sokół - APA

Krzysiek - Milk Stout

Browar Jeleń - #16 Willamette Amber 15blg

Browar Jeleń - #15 Portera 13blg

Browar Jeleń - #14 London Porter 12,5blg

Browar Jeleń - #13 Stout 15blg

 

We wrześniu wstawię kilka swoich mocnych piw (#44, #45, #46), które warzyłem końcem sezonu a które będą pasować do chłodniejszej aury. Całkiem nieźle się już ułożyły. Wstawię je za piwa, które uznam za stare (czyli takie, które już bardzo długo leżą w depozycie) i zostaną one zutylizowane (nie będzie noty degustacyjnej!).

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem na szybko listę, są 3 piwa które stoją od lutego i nikt do tej pory ich nie pobrał, jeśli autor nie wymieni, ulegną utylizacji, oczywiście nie chodzi o ich wylanie, broń boże, wypije je po prostu osoba, która nie zostawi notki degustacyjnej ;)

 

Browar Rychlak i Syn - Purl

Krzysiek - Milk Stout

Browar Wojen - Foreign Extra Stoot

 

Myślę, że Hefeweizeny od Mariusza też już mają swoją świetność za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Rychlak i Syn - Purl

Purl ma za dużo ziół i przypraw, żeby był zniszczalny, goryczka mogła mu się zwiększyć, więc proponuję degustować, broń Boże utylizować, w proporcji 1:5/6 (Purl na pięć części jasnego ale albo nawet i lager'a). Tak starego Purl'a ma jeden blogger i też jeszcze go nie wypił, a żal byłoby nie poznać opinii. Do picia saute się nie nadaje, nawet dla najzagorzalszych hophead'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.