Skocz do zawartości

AIPA na bazie ekstraktów nie chmielnych ?


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam za sobą pierwsza warkę IPA z na chmielonego ekstraktu słodowego, ale piłem ostatnio Atak Chmielu i tak mi zasmakował ze chciał bym zrobić coś w podobnym stylu tyle że na bazie ekstraktów słodowych i z własnym chmieleniem tak żeby "awansować" na kolejny poziom piwowarstwa , i tu mam pytanie i prośbę bo nie znam i nie potrafię jeszcze wybrać odpowiednich ekstraktów i chmieli bo nie znam smaków. Chciał bym uzyskać coś A'la "Atak Chmielu" z mocnym smakiem grejpfrutowym ale z IBU maksymalnie 60.

 

Znalazłem na forum coś takiego

Użytkownik BuDeX

Surowce:

Ekstrakt słodowy niechmielony Jasny 1,7kg - płyn

Ekstrakt słodowy niechmielony Ciemny 1,7kg - płyn

Ekstrakt słodowy niechmielony Bursztynowy Sprymalt Medium Muntons 0,5kg - proszek

 

czy taka kombinacja słodów była by dobra czy za słaba lub za mocna zakładając na 20l piwa ?? reszta to już nie ma problemów bo wystarczy je wymieszać ale co do chmielenie to dla mnie już czarna magia.

 

a chciał bym użyć:

Citra

Simcoe

Cascade

Amarillo

<dokłądnie takie były w "ataku chmielu"

i drożdże Safale US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WES jest dosyć ciemny, nawet wersja jasna. Także jak wrzucisz ciemny to może wyjsc już za ciemne piwo. Ja bym wzial 3 jasne, albo 2 jasne + suchy jasny.

Do tego zesrutowany slod specjalny, 200-250g wystarczy, będzie dobrze a roboty wcale dużo nie ma.

Chmielu w sumie 150-200 g, bo z 50g na cichą trzeba wrzucić. Tylko drogo wyjdzie trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz kupić gotowy zestaw AIPA z ekstraktów z instrukcją warzenia.

 

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-z-ekstraktow/931-piwo-domowe-aipa-z-ekstraktow.html

 

Moje robione dość dawno ( 5 miesięczne) smakuje wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 miesiącach to AIPA jest już zwietrzała :smilies: u mnie rzadko 3 wytrzymuje

 

ja robiłem na WES bursztynowy 2x1,7kg i 0,5kg najciemniejszego cukru trzcinowego ,chmieliłem chyba (bo ponad 2 lata temu,a zapisek nie robię) amarillo

szybko zeszła więc chyba była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po moich doświadczeniach z ekstraktami wziąłbym 3 x 1,7 kg płynnego .

Moja American IPA Stiffler's Mom :)

 

2 x 1,7 kg jasny ekstrakt bruntal

1 x 1,7 kg bursztynowy WES

16 Blg

 

Docelowo ciut ponad 20 l piwa

 

Chmielami pobaw się sam , te co wymieniłeś są OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.