Skocz do zawartości

2013.10.06, warzenie piwa na Jarmarku Jadwiżańskim we Wrocławiu


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie już Marusia podczas Jarmarku będzie coś tam w garze mieszała. W tym roku hasło przewodnie to alchemia, zatem piwowarstwo idealnie się wpasowujebiggrin.gif

 

Więcej informacji na stronie leśnickiego Zamku:

http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kale...013/10_JJ.html

 

Nie wiem, co będzie z piw do zakupienia, oprócz Browaru na Jurze, bo pan Darek jest co roku, a od roku ma ten browar w stałej ofercie razem z miodami pitnymi. Ja na pewno wezmę domowe do degustacji ze znajomymi, którzy mam nadzieję jak co roku się pojawiąstout.gif

 

Uwaga, wiadomośc z ostatniej chwili - będziemy warzyli piwo z procesem zacierania, zatem zapraszamy do stoiska również początkujących, oraz takich, co by dopiero chcieli zacząc, a się boją:)

 

Będziemy warzyc na tarasie, zaraz przy głównym wejściu do Zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, świetnie. Parę innych osób mnie poinformowało, że też będą, ale pewnie i tak się zjawią jeszcze i tacy, którzy nigdy nie piszą, że będą, zatem powinno byc całkiem wesoło :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę warzyła coś w rodzaju koelscha, a ponieważ wezmę ze sobą świeży chmiel, ledwie skoszony z tarasu (marynka to jest, albo lubelski, niestety darczyńca sztobra sam zapomniał, co ma :-D ) to może się pokusimy na chmielenie świeżyzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z dziewczyną byliśmy na niedzielnym warzeniu piwa przez Marusię. Inicjatywa bardzo fajna, jedyna rzecz do której bym się przyczepił to usytuowanie, na tarasie zaraz przy głośniku. W momencie gdy spiker nadawał swoją "gadkę" ,rozmowa z kimkolwiek była dość utrudniona. Pomijając ten fakt reszta to same pozytywy. Dowiedziałem się kilku ciekawych/praktycznych rzeczy dot. samego warzenia. Miałem również okazję spróbować fajnego bitter'ka (Marusia mówiła że mocno goryczkowy, dla mnie super) oarz rauch bock'a wg. receptury Amdrzeja Millera - fajne, rozgrzewające piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.