Jump to content

2013.10.06, warzenie piwa na Jarmarku Jadwiżańskim we Wrocławiu

Marusia
 Share

Recommended Posts

Tradycyjnie już Marusia podczas Jarmarku będzie coś tam w garze mieszała. W tym roku hasło przewodnie to alchemia, zatem piwowarstwo idealnie się wpasowujebiggrin.gif

Więcej informacji na stronie leśnickiego Zamku:

http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kale...013/10_JJ.html

Nie wiem, co będzie z piw do zakupienia, oprócz Browaru na Jurze, bo pan Darek jest co roku, a od roku ma ten browar w stałej ofercie razem z miodami pitnymi. Ja na pewno wezmę domowe do degustacji ze znajomymi, którzy mam nadzieję jak co roku się pojawiąstout.gif

Uwaga, wiadomośc z ostatniej chwili - będziemy warzyli piwo z procesem zacierania, zatem zapraszamy do stoiska również początkujących, oraz takich, co by dopiero chcieli zacząc, a się boją:)

Będziemy warzyc na tarasie, zaraz przy głównym wejściu do Zamku.

Super sprawa. To już wiem jak niedzielę spędzę :) Postaram się też coś zabrać.

Edited by mat

O, świetnie. Parę innych osób mnie poinformowało, że też będą, ale pewnie i tak się zjawią jeszcze i tacy, którzy nigdy nie piszą, że będą, zatem powinno byc całkiem wesoło :beer:

jak dojdę do siebie po jutrzejszym weselu to postaram się dotrzeć, ale nic nie obiecuję, bo jutro może być ostro :D

No to akurat leczenia kaca się przyda :cool:

Będę warzyła coś w rodzaju koelscha, a ponieważ wezmę ze sobą świeży chmiel, ledwie skoszony z tarasu (marynka to jest, albo lubelski, niestety darczyńca sztobra sam zapomniał, co ma :-D ) to może się pokusimy na chmielenie świeżyzną?

Razem z dziewczyną byliśmy na niedzielnym warzeniu piwa przez Marusię. Inicjatywa bardzo fajna, jedyna rzecz do której bym się przyczepił to usytuowanie, na tarasie zaraz przy głośniku. W momencie gdy spiker nadawał swoją "gadkę" ,rozmowa z kimkolwiek była dość utrudniona. Pomijając ten fakt reszta to same pozytywy. Dowiedziałem się kilku ciekawych/praktycznych rzeczy dot. samego warzenia. Miałem również okazję spróbować fajnego bitter'ka (Marusia mówiła że mocno goryczkowy, dla mnie super) oarz rauch bock'a wg. receptury Amdrzeja Millera - fajne, rozgrzewające piwko.