Skocz do zawartości

Jasne piwo, górne drożdże.


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że dla wielu kolegów pytanie może brziec banalnie, ale ja nie moge podjąć decyzji :)

Chcę uwarzyć jasne piwo (pilzeński, karmel dla barwy), blg 12-13, w miarę możliwości neutralne w smaku ....

Mam do wybory drożdże S-04, US-05, T58.

Z których proponujecie skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla wielu kolegów pytanie może brziec banalnie...

jako, że jestem koleżanką, to pytanie nie brzmi banalnie :)

Na pewno nie używaj T58, dają zapachy korzenne, przyprawowe. Najlepszy wybór to chyba tak jak pisze Coder US-05. Nie wiem czy ich używałeś jeśli nie, to nie przestrasz się bogatej czapy drożdżowej na powierzchni piwa, nawet po skończeniu fermentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

jako, że jestem koleżanką, to pytanie nie brzmi banalnie :)

.............. to nie przestrasz się bogatej czapy drożdżowej na powierzchni piwa, nawet po skończeniu fermentacji :)

Ja wiedziałem :)

Ty się laska przyzwyczaj do tego że jesteś jak kumpel, i to taki barrrrrrrrdzo dobry :)

o pianie czytałem, Kopyr napisał parę słów w charakterystyce drożdży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się laska przyzwyczaj do tego że jesteś jak kumpel, i to taki barrrrrrrrdzo dobry :beer:

Skoro tak, to chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko się przyzwyczaić, bo walczyć już nie mam siły :)

A wracając do drożdży za jakieś 2-3 tygodnie zaktywuję saszetkę Wyeast 1028 London Ale to jeśli tylko podskoczysz do Skoczowa lub Cieszyna to mogę się podzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Styl nie jest potrzebny do warzenia dobrego piwa.

 

blond ale

Przecież Zgoda Ci napisał, że styl nie jest potrzebny, po prostu uwarz piwo i spróbuj czy Ci smakuje, a niezastanawiaj się nad stylem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Zgoda Ci napisał, że styl nie jest potrzebny, po prostu uwarz piwo i spróbuj czy Ci smakuje, a niezastanawiaj się nad stylem.

Powodzenia

 

wiem, że nie jest - to oczywiste

 

odpowiedziałem sobie bo być może ktoś jeszcze będzie miał podobne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.